healtWiele chorób określanych obecnie mianem cywilizacyjnym, w tym cukrzyca, zawały serca, udary mózgów, miażdżyca i tym podobne, wynika nie z działalności chorobotwórczych wirusów i bakterii, ale z nieodpowiedzialnego zachowania pacjentów. Jeśli ktoś lubi tłuste potrawy, słodycze czy smażone mięsa, na dodatek spędza wolny czas przed telewizorem, na kanapie, pali papierosy i nadużywa alkohol, więcej niż prawdopodobne, że szybko zacznie podupadać na zdrowiu.

Choroby serca dziesiątkują rozwinięte społeczeństwa

Serce jest jednym z najważniejszych organów w naszym ciele, a wydaje się, że często o tym zapominamy. Dopiero, jeśli nasz organizm wyraźnie zbuntuje się przeciwko złemu traktowaniu, zaczynamy analizować swoje zachowanie. Wówczas jednak może być za późno np. na skuteczną walkę z cholesterolem, który powoduje miażdżycę żył i tętnic. Dowiedz się więcej na temat cholesterolu i sprawdź, dlaczego tak ważne jest utrzymywanie go na odpowiednim poziomie.

Cholesterol wbrew pozorom i powszechnemu przekonaniu jest ważnym składnikiem w organizmie człowieka i bez niego nie moglibyśmy prawidłowo funkcjonować. Niemniej wysoki poziom całkowitego cholesterolu wykraczający ponad normę 200 mg/dl, a zwłaszcza nadmierny cholesterol LDL, określany jako zły, stanowią realne zagrożenie dla zdrowia, a nawet życia człowieka. Zły cholesterol powoduje powstawanie zmian miażdżycowych w żyłach. Nie może być transportowany z krwią do wątroby i wydalany na zewnątrz organizmu. W zamian odkłada się w postaci blaszek miażdżycowych, czyli złogów tłuszczowych głównie w tętnicach wieńcowych pompujących m.in. krew do serca i mózgu. Jeśli złogi tłuszczowe będą tak duże, że zamkną światło tętnic, może dojść do zawału serca lub udaru mózgu. Należy być świadomym tego, że ciągłe utrzymywanie nadmiernie wysokiego poziomu złego cholesterolu może skończyć się tragicznie. Można przeciwdziałać takim sytuacjom, zmieniając swój styl życia i przede wszystkim dietę.

Żyjmy zdrowo!

Można przedłużyć swoje życie i wzmocnić dobrą kondycję zdrowotną dzięki zdrowemu stylowi życia. Ważny jest ruch, najlepiej na świeżym powietrzu. Aktywność różnego rodzaju może uprawiać każdy bez względu na płeć czy stan zdrowia i wiek. Ważna jest też dobra, zdrowa dieta. Należy zrezygnować z tłustych, smażonych potraw, nadużywania słodyczy i alkoholu czy palenia papierosów – zwłaszcza, jeśli mamy wysoki poziom cholesterolu we krwi. Poziom cholesterolu w organizmie można utrzymywać w ryzach, stosując zaledwie raz dziennie suplementy diety Cholester. To wszystko sprawi, że będziemy mogli odpowiedzialnie dbać o swoje zdrowie.