Cenisz nowoczesne akcesoria i dodatki do domu? Dobrze czujesz się w nowoczesnych wnętrzach? Nie masz jeszcze pomysłu na Twój przydomowy ogród? Wybierz ogród w stylu nowoczesnym. Dlaczego warto zaaranżować przestrzeń wokół domu właśnie w tym stylu? Cechą wyróżniającą nowoczesne ogrody jest minimalizm wyrażający się w prostych formach. Zobacz, jak urządzić nowoczesny ogród?

Nowoczesny ogród – jak go zaaranżować?

Podczas projektowania ogrodu ważne jest to aby, jego styl był spójny z stylem domu. Dlatego jeśli Twój budynek utrzymany jest w stylu prowansalskim, ogród w stylu glamour będzie strzałem w kolano. Kolorystyka i wzornictwo domu i ogrodu powinny ze sobą korespondować i się wzajemnie uzupełniać. Ogrody w stylu nowoczesnym będą idealnie wyrażać się w zastosowaniu prostych firm, które powinny być zauważalne zarówno w ogólnej koncepcji przestrzeni, jak i jego wyposażenia. Brak tu miejsca na zbędne dekoracje i ozdobniki. Ilość kolorów także powinna zostać ograniczona do zbędnego minimum. Warto stawiać na monochromatyczne kompozycje, geometryczne formy roślin oraz starannie dobraną kolorystykę zarówno drzewek, krzewów, jak i kwiatów. Nie ma mowy o dobieraniu kilkudziesięciu gatunków roślin. Do nowoczesnego ogrodu sięga się po zaledwie kilkanaście gatunków, podobnych do siebie roślin. Najlepiej jednak jeśli ich kolorystyka jest przedłużeniem kolorystyki dominującej w domu. Projektanci proponują drobne kwiaty, które w ogólnej kompozycji są traktowane jako barwa. Koniecznie zobacz nowoczesny ogród – inspiracje na domifikacje.pl.

Materiały w nowoczesnym ogrodzie

Bardzo często ogrody nowoczesne są uzupełnieniem nowoczesnego domu. Jeśli w domu znajdują się podłogi drewniane, zastosuj je także w ogrodzie, jako nawierzchnia tarasu. W nowoczesnej aranżacji przestrzeni ogrodowej królują także kraty oraz płyty betonowe. Dotyczy to także wszystkich elementów małej architektury – zamiast drewnianych mebli ogrodowych wybierz metalowe lub szklane. Meble powinny być także minimalistyczne, o prostych kształtach i w jednym kolorze. Jeśli lubisz spędzać czas na zewnątrz w rodzinnym gronie, warto zainwestować w grilla o geometrycznym kształcie. Proste bryły z kamienia czy betonu będą idealnie wpisywać się w minimalistyczny styl nowoczesny ogrodu.

Pod tym adresem dowiesz się również czego nie powinno zabraknąć na nowoczesnej działce: http://www.e-florystyka.pl/ogrod-na-miare-xxi-wieku-%E2%80%93-czego-nie-moze-w,64,904.html

Trendy w nowoczesnym ogrodzie

Wybierając rośliny do nowoczesnego ogrodu warto sugerować się wygodą. Mieszkasz wygodnie, więc nie będziesz mieć czasu na koszenie trawnika. Dlatego zamiast tradycyjnego, dużego trawnika, pojawiają się tu duże powierzchnie pokryte nawierzchnią. Ona nie wymagają stałego podlewania, nawożenia i koszenia. Ogród powinien być jednobarwnie oświetlone. Miejsce tradycyjnych latarenek, zajmują szklane, oświetlane kule lub lampy i nowoczesnym kształcie. Gra świateł może o uatrakcyjniać ogród, ale też tuszować jego mankamenty. Mimo trendów w aranżacji zieleni, warto zdawać sobie sprawę, z tego, że nowoczesny ogród jest też przestrzenią, która ma służyć odpoczynkowi. Powinien on uosabiać styl życia właścicieli domu, ale też sprzyjać chwilom wypoczynku z najbliższymi.

nowoczesny-ogrod-domifikacje-2