Akcesoria i gadżety kuchenne nie tylko ułatwiają przygotowywanie potraw, ale również odpowiednio dobrane stanowią designerskie i stylowe wykończenie kuchni. Ich zastosowanie może być również zaskakujące, dlatego podajemy listę niespotykanych narzędzi kuchennych.

1. Szczypce do szypułek

Jednym z takich nieoczywistych narzędzi kuchennych są szczypce do szypułek. Chociaż używa się ich tylko przez jeden sezon, gdy w sklepach dostępne są truskawki, mogą bardzo ułatwić ich obieranie. Szczególnie tym, którzy kochają przygotowywać przetwory, a zima bez dżemów i soków truskawkowych jest dla nich nie do wyobrażenia.

Szczypce do szypułek, tak jak i inne narzędzia oraz gadżety kuchenne dostępne są m.in. w sklepie z wyposażeniem domu: www.fabrykaform.pl/lyzki-szpatulki-i-inne-narzedzia-kuchenne. Ich koszt nie jest duży, a dzięki praktycznemu opakowaniu można je w prosty sposób przechowywać. Mają też jedno, dodatkowe zastosowanie – idealnie sprawdzają się do pomidorów.

2. Szczypce do ości

Szczypce do ości obowiązkowo powinny znaleźć się w domu każdego miłośnika ryb, ponieważ nawet w filetach zakupionych w sklepie zdarza się, że znajdują się ości. I choć mogłoby się wydawać, że ich wybór jest błahy, jest to błędne przekonanie! Przede wszystkim narzędzia te powinny być wykonane ze stali nierdzewnej, co pozwala zachować ich odpowiednią higieną. Do tego muszą być dobrze wyprofilowane, aby wygodnie się je trzymało i precyzyjnie nimi operowało.

Jako, iż pozbawienie ryby ości jest też niełatwym zadaniem, muszą być dobrze wyważone, aby praca z nimi nie była uciążliwa.

3. Zestaw narzędzi kuchennych

Wiele osób jest przyzwyczajanych do tego, że łyżki i szpatułki do gotowania wiszą na specjalnych haczykach lub… poniewierają się w szufladach, przez co trudno je znaleźć. W tym drugim przypadku jest na to sposób – zestaw narzędzi kuchennych na nietypowym stojaku, który jest przeznaczony do umieszczenia go w półce. Dzięki temu łyżki i chochelki znajdują się w jednym miejscu i zawsze są pod ręką.

Trzeba jedynie zwrócić dodatkowo uwagę na to, aby te akcesoria były pozbawione szkodliwego BPA oraz aby można je było myć w zmywarce.

4. Łyżeczka z pojemniczkiem na przyprawy

Łyżeczka z pojemniczkiem na przyprawy powinna zrewolucjonizować życie każdego kucharza-amatora.

Czym się charakteryzuje? Po pierwsze, pełni funkcję zwykłej łyżki, przy pomocy której można odmierzyć przyprawy czy zioła. Można ją jednak zamknąć dzięki specjalnemu siteczku. Jaki jest tego efekt? Aromat przypraw uwalnia się wprost do zupy, gulaszu czy grzańca, nie ma jednak problemu z ich późniejszym wyławianiem (a rozgryzienie ziela angielskiego czy goździków nie należy do przyjemności).

Na rączce łyżki znajdują się też nieduże otwory, dzięki którym można szybko obrać zioła, np. rozmaryn.

5. Trzepaczka twist

W każdym szanującym się domu musi znaleźć się trzepaczka. Jednak ze względu na swoje wymiary często jest kłopotliwa w przechowywaniu. Można temu zaradzić! W sklepach dostępne są trzepaczki, które można złożyć na płasko. To sprawia, że nie tylko zmieści się w pojemniku na akcesoria kuchenne, ale również posłuży do mieszania sosów czy zasmażek. Ponadto jej dodatkową zaletą jest to, że w przeciwieństwie do swoich konkurentek, można ją myć w zmywarce.