42-15641400Opakowanie musi chronić potrawy w czasie transportu. Potrawy i napoje zachowają najdłużej świeżość i niską temperatur w torbie-lodówce zawierającej baterie chłodzące. Wadą takiej lodówki jest jednak zbyt mała pojemność. Dlatego zastanów się, które produkty mają się w niej znaleźć. Baterie należy odpowiednio wcześniej włożyć do zamrażalnika, aby były zawsze pod ręką w wypadku nie planowanego pikniku.

Termosy zachowują przez dłuższy czas temperaturę zup czy napojów, obojętnie ciepłą czy zimną. Niestety większość termosów ma małą pojemność. Radzimy więc napełnić termos lekko rozdrobnionymi kostkami lodu i dopiero na miejscu włożyć je do pucharków lub szklanek i wlać napój.

Miseczki plastikowe z przykrywkami, których używa się również w lodówce, mogą służyć jako opakowanie prawie wszystkich potraw.

Słoik z nakrętkami i słoje wecka nadają się szczególnie do płynów.

Folię proponujemy do opakowania potraw odpornych na uderzenia, jak pieczywo, pieczenie lub suche ciasto. Folię aluminiową używaj tylko w niezbędnym przypadku – ze względu na ochronę środowiska.