ogródMeble do ogrodu lub na taras narażone są na szkodliwe działanie atmosferyczne. Deszcz, słońce, wilgoć, niska lub wysoka temperatura, promienie UV wpływają na wygląd i trwałość mebli. Dlatego, by długo nam służyły, muszą być wykonane z odpowiednio trwałego materiału.

Rattan

Rattan jest bardzo lekkim materiałem. Ciekawe i oryginalne sposoby jego wyplatania nadają meblom orientalny wygląd. Niestety, meble z rattanu bardzo źle znoszą kontakt z wodą i słońcem, dlatego też szybko ulegają zniszczeniu. Z tego powodu przeznaczone są do altanki lub zadaszonego tarasu.

Technorattan (sztuczny rattan)

Meble z technorattanu idealnie nadają się do ogrodu i na taras. Technorattan wykonany jest z wysokiej jakości tworzywa syntetycznego, do złudzenia przypominającego naturalny rattan, najczęściej na aluminiowym stelażu. Meble te są bardzo wytrzymałe na uszkodzenia mechaniczne i odporne na warunki atmosferyczne, takie jak: wilgoć, zabrudzenia oraz promienie DV. Są też lekkie, wygodne i łatwe w utrzymaniu.

Aluminium

Aluminiowe stelaże do foteli są trwałe i lekkie. Siedziska do takich mebli wykonane są z tekstyliny. Z aluminium wytwarza również stoły ogrodowe (blat najczęściej jest ze szkła hartowanego). Aluminiowe meble cechuje prosta forma i nowoczesne wzornictwo.

Metal i żeliwo

Metalowe i żeliwne meble charakteryzują się wysoką trwałością. Odpowiednio zabezpieczone przed wodą służą bardzo długo. Ponieważ są ciężkie, trudniej je przestawiać, ale dzięki temu są bardzo stabilne.

Plastik

Meble plastikowe mają wiele zalet: są tanie, lekkie, zajmują niewiele miejsca podczas przechowywania (fotele można wstawiać jeden na drugi) – wszystko to sprawia, że są bardzo popularne.

Szeroki wybór mebli ogrodowych znajdziesz w sklepach Castorama