spaOśrodki spa jako miejsca korzystnie wpływające na urodę i zdrowie, cieszą się ogromną popularnością. Niestety, nie każdy może pozwolić sobie na taką przyjemność, nie każdy ma też czas na tego typu wyjazdy.  Istnieje jednak wiele sposób na skorzystanie z urządzeń i sprzętów, które dzięki swym właściwościom pozwalają przemienić domowe wnętrze w mały ośrodek spa. Z jakich udogodnień można obecnie skorzystać?

Lecznicze kąpiele – namiastka spa we własnej łazience.
Kąpiele z bąbelkami lub w towarzystwie pięknych aromatów to sposób na skuteczny relaks oraz na walkę z niektórymi dolegliwościami. Dzięki szerokiemu asortymentowi olejków eterycznych oraz coraz szerszej wiedzy na temat ich stosowania, można w najzwyklejszej wannie urządzić sobie wyjątkowy seans spa. Taka kąpiel to z jednej strony skuteczna pomoc przy licznych dolegliwościach (szczególnie tych związanych ze stresem oraz chorobami dróg oddechowych), z drugiej – świetny sposób na relaks i walkę ze stresem. Dla bardziej wymagających dostępne są również domowe wanny z funkcją hydromasażu. Taka kąpiel z masażem nie tylko relaksuje, ale może przynieść ulgę przy problemach ze skórą lub bólach stawów. Hydromasaż świetnie usuwa zmęczenie, jest też skutecznym sposobem na walkę ze zbyt silnie napiętymi mięśniami.

Lampy solne, czyli domowe uzdrowisko
Wykonane z bryłek soli kamiennej są świetnymi jonizerami powietrza oraz wyjątkowymi ozdobami każdego wnętrza. Ich delikatne światło pozwala się odprężyć, zaś podgrzewana sól unosi się w powietrzu i zmienia na korzyść mikroklimat we wnętrzu. W taki właśnie sposób działają lampy solne. Choć w Wieliczce, znanym uzdrowisku w którym leczy się właśnie solą, lampy takie produkowane były już w początkach XX wieku, dopiero ostatnia dekada przyniosła modę na takie urządzenia. Lampy takie świetnie sprawdzają się zarówno w biurach, jak i w prywatnych domach. Szczególnie zalecane są tam, gdzie często korzysta się z komputera lub telewizora. Te piękne ozdoby pozwalają przemienić dom w małe uzdrowisko, a wyjątkowo dobrze radzą sobie z chorobami układu oddechowego, alergiami oraz problemami związanymi z układem krążenia. Można je również wykorzystać w leczeniu reumatyzmu.

Fototerapia i koloroterapia w domu
W gabinetach odnowy biologicznej oraz w ośrodkach spa lampy emitujące lecznicze światło pojawiły się już kilkanaście lat temu. Obecnie staja się one coraz bardziej popularnymi urządzeniami w prywatnych domach. Jakie są możliwości ich zastosowania? Na przykładzie lamp Bioptron można stwierdzić, że bardzo szerokie. Mogą one emitować białe światło oraz kolorowe, co jest możliwe dzięki wymiennym filtrom. Każdy kolor odpowiada za leczenie innej dolegliwości, przy czym odpowiednie wykorzystanie takiego urządzenia pozwala łagodzić szereg schorzeń. Podstawowe zastosowanie to walka z zimowymi depresjami, choć koloroterapia sprawdza się również w leczeniu nadciśnienia, cukrzycy oraz w chorobach układu krążenia. Lecznicze światło może być wykorzystywane również w przypadku problemów ze skórą oraz przy zmęczeniu. Odpręża, relaksuje i pozwala uruchomić ukryte pokłady energii. Wystarczy tylko nałożyć odpowiedni filtr i skierować strumień światła we wskazane w poradniku miejsce, by poczuć się po domowym zabiegu tak dobrze, jak po skorzystaniu z podobnej oferty w kurorcie spa.