Zakopane już od dawna jest szczególnym miejscem na polskiej mapie i to nie tylko turystycznej. W Zakopanem mieszkali i tworzyli znani polscy twórcy, a ci co nie mieszkali, to regularnie je odwiedzali pozostawiając po sobie liczne pamiątki. Tak było dawniej i tak jest również obecnie. Popularność Zakopanego dawno przekroczyła nasze granice, kurort jest znany na turystycznej mapie Europy i na zakopiańskich szlakach czy wieczorem na Krupówkach można usłyszeć większość europejskich języków.

 

Zakopane ma jeszcze jedną, niezaprzeczalną zaletę – jest uzdrowiskiem całorocznym. Turyści przybywają do tego miasta równie chętnie w porze letniej jak i zimowej. Latem wędrują po górach, podziwiają niezwykłą i niespotykaną nigdzie indziej przyrodę, a zimą korzystają z licznych stoków i znakomitej, narciarskiej infrastruktury. To wszystko sprawia, że o miejsce noclegowe w Zakopanem, mimo licznych hoteli i pensjonatów wcale nie jest łatwo i zainteresowani odwiedzeniem kurortu powinni wcześniej zadbać o odpowiednią rezerwację. Nie trzeba przy tym koniecznie wybierać wśród drogich z reguły hoteli. Zakopane dysponuje olbrzymią bazą noclegową w kwaterach prywatnych, których standard bardzo często można porównać z najlepszym, hotelowym pokojem.

 

Najlepszym źródłem informacji o kwaterach jest komputer podłączony do internetu. Wpisujemy do internetowej wyszukiwarki frazę – Kwatery prywatne zakopane. Wielkość liter nie ma żadnego znaczenia i komputer znajdzie odpowiednie strony, nawet gdy fraza wpisana jest z drobnym błędem. Ilość ofert, które w wyniku wyszukiwania pokażą się na ekranie powinna pozwolić każdemu na wybranie propozycji spełniającej wszystkie wymagania.

 

A potem pozostaje już tylko wyjazd, odpoczynek i spacery licznymi górskimi szlakami, wspaniałe widoki groźnych turni, przepięknych zakopiańskich dolin i surowych, skalistych szczytów. A to wszystko w ciszy, którą przerywa czasami tylko odległy odgłos z górskich pastwisk, szum strumieni lub groźny pomruk hulającego wśród tatrzańskich grzbietów wiatru.