Zemanta Related Posts ThumbnailWbrew pozorom wybór dobrej pralki nie jest wcale taki prosty i oczywisty, jak wielu osobom mogłoby się wydawać. Zwłaszcza, gdy wchodząc do sklepu ze sprzętem AGD od szerokiej gamy produktów dostępnych na rynku i nieskończonego wręcz wyboru zaczyna nam się po paru minutach mienić w oczach od kolorów, pojemności, ustawień
i przede wszystkim cen. Dobra pralka ma jeden podstawowy cel: ułatwić pracę domową. Dziś podpowiemy jaką pralkę powinna wybrać duża rodzina, aby zamiast utrudnić codzienne życie – znacznie je ułatwiła i służyła jej długie lata.  

Kilka praktycznych wskazówek 

Na początku – jeszcze przed wizytą w sklepie i zakupem pralki, warto określić jaki typ pralki będzie dla dużej rodziny odpowiedni. Czy będzie to tylko zwykła pralka, czy też pralka połączona z suszarką. Kolejnym krokiem jest określenie wielkości miejsca, jakie przeznaczymy pod nasz nowy zakup. Tutaj z kolei warto zastanowić się nad sposobem ładowania urządzenia. Z przodu, czy też od góry – bardzo często problem ten pomaga rozwiązać ograniczająca nas powierzchnia naszego mieszkania. Kolejna ważna kwestia – ładowność pralki, czyli masa suchych ubrań, które można jednocześnie pomieścić w bębnie. Dla dużej rodziny będzie to z pewnością 6 kg i więcej.

Co ma wpływ na szybkość prania i suszenia? Oczywiście prędkość silnika – im większa, tym wydajniejsze pranie. Zwróćmy zatem uwagę na te, które mają ponad 1000 obrotów na minutę – jeśli zdecydujemy się na zakup pralki bez suszarki, będziemy mieć pewność, że nasze rzeczy po wyjęciu ich z bębna, będą przynajmniej odpowiednio suche.

“Im więcej, tym lepiej” – ta zasada obowiązuje przy liczbie programów prania. Wybierzmy zatem ten model, którego programy będą nam najbardziej odpowiadać.
Jeśli w naszej dużej rodzinie znajdują się małe dzieci, ważnym czynnikiem podczas wybierania pralki będzie poziom hałasu, zwłaszcza, jeśli ograniczeni miejscem będziemy zmuszeni do umieszczenia jej np. w kuchni. Kolejnym ważnym czynnikiem jest oczywiście prędkość prania, która pozwoli nam zaoszczędzić czas i pieniądze, co w dużej rodzinie jest zawsze towarem deficytowym. Rodzina taka również często i regularnie korzysta z pralki, zatem przy jej wyborze dobrze jest zwrócić uwagę na wykorzystanie przez nią wody oraz energii.

Ceny pralek uzależnione są oczywiście od ich właściwości, przed zakupem można obejrzeć pralki na Nokaut.pl. Warto zatem zwrócić uwagę na takich producentów, jak Bosch, Elektrolux czy LG – poszukujących zawsze najnowszych i najlepszych rozwiązań technologicznych. Udanych zakupów!