plazaJako jedna z najważniejszych i najpiękniejszych wysp na Morzu Śródziemnym przyciąga turystów z całego świata. Jej piękne wybrzeża oraz górzysty krajobraz sprawiają, że wypoczynek w tym miejscu może stać się wyjątkowym przeżyciem. Czym może oczarować Sardynia?

Magiczna moc wyspy

Wczasy na Sardynii to idealne rozwiązanie dla tych, którzy chcą beztroski wypoczynek połączyć z poznawaniem miejsc wyjątkowych. Dzięki Rainbow Tours można odkrywać najwspanialsze zakątki tej wyspy i korzystać do woli z jej atrakcji. Na czym polega wyjątkowość Sardynii? Piękne zatoki, malownicze przesmyki i tajemnicze wieże obserwacyjne sprawiają, że turyści pokochali tę włoską wyspę już dawno. Jej atrakcje z pewnością zasługują na uwagę. Którym z nich warto poświecić więcej uwagi?

Zwiedzanie wyspiarskiej stolicy

Położone nad malowniczą zatoką miasto Cagliari jest najważniejszym ośrodkiem na wyspie. Już w VII wieku p.n.e. tutejszy port miał ogromne znaczenie, o czym przypominają liczne zabytki znajdujące się na terenie miasta. Do tych najstarszych należą pozostałości rzymskiego amfiteatru z II wieku. Nie brak tu i zabytkowych świątyń, z których większość powstała w okresie od XVI do XVIII stulecia. Perełką wśród zabytków sakralnych tego miasta jest kościół San Saturnino, którego początki sięgają VI wieku. Wielką atrakcją jest też górujący nad miastem zamek San Michel, będący pięknym przykładem obronnej architektury z XIV wieku.

Capoterra: spotkania z wyspiarską kulturą

Capoterra to leżące w odległości zaledwie kilkunastu kilometrów od Cagliari miasteczko, które urzeka tradycyjną sardyńską atmosferą. W jego okolicy czekają i piękne plaże, i doskonałe warunki do uprawiania sportów wodnych. Sama miejscowość przyciąga miłośników wina oraz sardyńskiej kuchni, dzięki której Capoterra zdobyła ogromną popularność.

Alghero i okolice

Alghero należy do najważniejszych ośrodków turystycznych na wyspie, a swą sławę zawdzięcza przede wszystkim niezwykłym atrakcjom czekającym w najbliższej okolicy. Pobliskie klify zachęcają do zobaczenia licznymi jaskiniami, wśród których największe uznanie zdobyła Grota Neptuna. Wycieczka do tej jaskini to już niemal obowiązek dla każdego turysty, którzy wczasy na Sardynii postanowił spędzić w tym właśnie mieście.

Szmaragdowe Wybrzeże: turystyczny raj

Szmaragdowe Wybrzeże to wyjątkowy region, który swymi walorami już dawno podbił serca turystów. To raj dla żeglarzy oraz miłośników innych sportów wodnych, który zachwyca pięknymi plażami i malowniczą scenerią. Wśród najpopularniejszych kurortów tej części wyspy znajduje się znany z luksusowej atmosfery Porto Cervo. To właśnie tu można podziwiać wspaniałe jachty cumujące w porcie oraz okazałe rezydencje, w których wypoczywają znane osobistości z całego świata. Wśród innych miejscowości leżących na terenie Szmaragdowego Wybrzeża wyróżnia się miasto Olbia. Ta założona przez Fenicjan osada dziś jest jednym z ważniejszych ośrodków sportów wodnych oraz miejscowością cenioną ze względu na swą zabytkową zabudowę.