farba-do-wlosowJak wyglądają nasze włosy po zimie? Osłabione i przesuszone stają się nie tylko bardziej łamliwe, ale i trudniejsze do ułożenia. Nic dziwnego, że w pierwszych dniach wiosny wiele z nas sięga po odżywki i maseczki, dzięki którym włosy mogą odzyskać swój blask i zdrowy wygląd.

Szeroki asortyment – wiele możliwości

Ze względu na coraz szerszy asortyment produktów do pielęgnacji włosów każda z nas ma szansę na dopasowanie ich do swych potrzeb. Pamiętajmy, by wybierać odżywki i maseczki najwyższej jakości, dzięki czemu zabiegi pielęgnacyjne szybciej przyniosą oczekiwane rezultaty. Taki zakup wcale nie musi być wielkim obciążeniem dla domowego budżetu. Pomocne są akcje promocyjne oraz zniżki na kosmetyki Yves Rocher na promoszop.pl. Jedynym problemem staje się tu wybór odpowiednich preparatów. O czym warto pamiętać w trakcie zakupów?

Jak dopasować odżywkę do swych potrzeb?

Podstawą skutecznej pielęgnacji włosów jest wybór takiej odżywki, która najlepiej poradzi sobie z konkretnym problemem. Obecnie każdy producent takich kosmetyków umieszcza na nim informacje, dzięki którym przeznaczenie poszczególnych produktów staje się oczywiste. Odżywki do włosów suchych, łamliwych, nękanych łupieżem lub przetłuszczających się – asortyment jest tak szeroki, że po obiektywnej ocenie stanu swych włosów każda kobieta znajdzie najlepszy preparat do ich pielęgnacji. Warto też zwrócić uwagę na to, w jaki sposób może być stosowana dana odżywka. Te lekkie, w postaci mgiełki, świetnie sprawdzają się w czasie podróży. W codziennej pielęgnacji można też skorzystać z odżywek bez spłukiwania oraz z tych, które po kilku minutach należy usunąć z włosów. Tym paniom, które mają problemy z przetłuszczającymi się włosami, zaleca się stosowanie odżywek wymagających spłukiwania. W pozostałych przypadkach można korzystać z tych, które spokojnie można pozostawić na włosach.

Kiedy warto skorzystać z maseczki do włosów?

Dodatkowym wsparciem dla pań marzących o pięknych włosach są maseczki. Już nasze prababki chętnie korzystały z takiego wsparcia, tworząc naturalne kosmetyki i różnych produktów: jaj, drożdży, mleka czy miodu. Dziś dostarczanie włosom niezbędnych witamin i minerałów jest znacznie łatwiejsze, a szeroka oferta maseczek do włosów pozwala skutecznie dbać o ich dobrą formę. Warto skorzystać z nich w chwili, gdy włosy tracą swój naturalny blask, wypadają lub stają się łamliwe. Podobnie jak w przypadku odżywek, tak i podczas zakupu maseczek warto zapoznać się z zaleceniami producenta i wybrać rozwiązanie najlepsze w danym przypadku.

Początek wiosny to najlepsza pora, by zadbać o swe włosy. Zdrowe i lśniące sprawią, że nie tylko poprawimy swój wygląd, ale i zyskamy więcej pewności siebie.