142184398872210600O tym, że pszczoły są wyjątkowymi, niezwykle pracowitymi stworzeniami wie nawet kilkuletnie dziecko. Natomiast, niewiele osób zdaje sobie sprawę, że produkują one cudowny specyfik, który jest powszechnie stosowany w medycynie naturalnej.

Mowa o mleczku pszczelim, które jest wydzieliną gruczołów gardzielowych i jedynym pokarmem królowej pszczół, która cieszy się wyjątkowym zdrowiem oraz witalnością.

Mleczko pszczele zostało odkryte już w starożytności, jednak badania przeprowadzone dopiero w ubiegłym wieku potwierdziły wspaniałe właściwości tego specyfiku. Nie ulega wątpliwości, że każda pani domu mająca na swojej głowie wiele obowiązków związanych z ciężką pracą, powinna zażywać tego rodzaju produkt. Jest on bogaty w witaminy z grupy B, C, D i E, aminokwasy, enzymy, minerały czy naturalne hormony.

Mleczko pszczele radzi sobie też z infekcjami stymulując układ odpornościowy, więc jest szeroko stosowane przeciwko patogenom. Jak wynika ze składu mleczka pszczelego, jest ono pomocne w wielu dolegliwościach. Specyfik ten powinny spożywać osoby cierpiące na cukrzycę, nowotwór, osteoporozę, a nawet bezsenność.

Ponadto, mleczko pszczele może okazać się ratunkiem w przypadku bezpłodności kobiet czy stanów depresyjnych. Tym, co zwróciło uwagę naukowców jest fakt, że, jak wcześniej wspomniano, mleczko pszczele jest jedynym pożywieniem królowej pszczół, która jednocześnie cieszy się ponadprzeciętnymi zdolnościami. Okazuje się, że jest ona w stanie złożyć jaja o masie równej jej własnej w ciągu jednego dnia, co do dziś zadziwia ekspertów.

Po drugie, dożywa ona nawet 5 roku życia, podczas gdy pozostałe pszczoły przeżywają najwyżej kilka miesięcy. Kolejnym, imponującym faktem jest to, że larwa królowej pszczół w ciągu pięciu dni potrafi zwiększyć swoją masę aż o dwa tysiące razy! Charakteryzuje się kremową barwą oraz nieco cierpko – kwaśnym smakiem. Warto poszerzyć swoją wiedzę na temat tego produktu odwiedzając stronę internetową http://mleczko-pszczele.pl. Znajdziemy tu także pozostałe informacje o tym wyjątkowym produkcie oraz możliwości jego nabycia.