Jak zaplanować swój urlop zimowyMimo że na kolejne wakacyjne wyjazdy musimy czekać cierpliwie przez kilka miesięcy, nie oznacza to, że nie możemy wykorzystać czasu aktywnie, wybierając się na urlop w zimie. Przekonaj się, jak sprawić, by zimowe wycieczki były równie ekscytujące co letnie przygody!

 

Chociaż nadchodząca pora roku kojarzy nam się głównie z rozleniwieniem spowodowanym niekorzystnymi temperaturami, warto wiedzieć, że można wykorzystać ją inaczej niż dotychczas. Wiele biur podróży, poza standardowymi ofertami wakacyjnymi, posiada także specjalne zimowe propozycje. Przeglądając ich strony internetowe, możemy znaleźć prawdziwe perełki turystyczne, które, tak jak wyjazdy na snowboard z Rainbow Tours, nie pozwolą nudzić się podczas urlopu.

Snowboard dla każdego

Wbrew panującemu przekonaniu jeżdżenie na desce snowboardowej to zajęcie nie tylko dla najmłodszych. Coraz więcej dorosłych odnajduje przyjemność w korzystaniu z tego rodzaju sprzętu. To doskonała alternatywa dla tych, którzy dotychczas pozostawali wierni nartom. Jeżeli wybieramy się na zimowy wyjazd z całą rodziną, będziemy mieli doskonałą okazję do tego, by przekonać się, jak starsze i młodsze pokolenie radzi sobie ze snowboardem. Zanim jednak do tego dojdzie, warto pamiętać o kilku istotnych kwestiach.

Deska desce nierówna

Przede wszystkim, sięgając po konkretny model, zastanówmy się, dla kogo chcemy go przeznaczyć. Jeśli na desce będą jeździły osoby początkujące, dobrze, by była wykonana z miękkiego materiału, który sprawdzi się nie tylko podczas swobodnego poruszania po stoku, rampach czy parkach śnieżnych, lecz także w trakcie pierwszych ewolucji w powietrzu. Ten typ deski pozwala na łatwiejsze kontrolowanie ruchów, dzięki czemu opanowanie podstawowych manewrów będzie dużo prostsze.

Bardziej zaawansowanym miłośnikom snowboardu sprawdzi się twarda deska przydatna do szybszych zjazdów lub odpowiednio przygotowanych tras. Może ona stać się następczynią poprzednio wspomnianej wersji.

Na co zwrócić uwagę przy wyborze butów?

Nie bez znaczenia będą także specjalne buty przeznaczone do jazdy snowboardem. W zależności od tego, kto ma zamiar korzystać ze sprzętu, buty powinny mieć odpowiedni stopień twardości oraz być dopasowane do nas ze względu na płeć czy poziom zaawansowania. Najlepiej, gdy kupując buty tego rodzaju, poprosimy o pomoc wykwalifikowanego sprzedawcę.

Poza wspomnianymi podstawowymi cechami obuwia snowboardowego pamiętajmy także o tym, by sięgnąć po modele wyposażone w dodatkowe udoskonalenia. Z pewnością przydatny okaże się recco – specjalny system korzystający z radarów, pomagający odnaleźć osobę znajdującą się pod śniegiem na przykład w trakcie lawiny. Dodatkowymi atutami butów będą również wkładki antybakteryjne, gumowe wzmocnienia czubków czy zabezpieczenia dla pięt i kostek chroniące przez ewentualnymi urazami stopy.