Lubię te pojemniki 500ml – pozwalają one na wykonanie 12 litrów napoju – czyli znów oszczędniej – mniej butelek, mniej transportu, mniej plastiku. A smak? O tym za chwilę.

O ile się nie mylę, to ten rodzaj napojów jest oryginalnie produkowany przez Sodastream, a co za tym idzie, podąża za tym dosyć wysoka jakość. Już sam fakt, iż z zaledwie 60ml można wykonać 3 litry napoju więcej niż w standardowych pojemnikach świadczy pozytywnie o tym produkcie.

Do smaku trzeba się jednak lekko przyzwyczaić, ja go określam na smak podobny do coli z biedronki lub hop coli, ale i też nikt nie obiecuje więcej. Do poprawy smaku można zawsze zastosować odrobinę cytryny lub soku z cytryny. Wtedy już jest całkiem dobrze. Oczywiście bąbelki i odpowiednia temperatura muszą być na pokładzie.

Jedyne co mnie denerwuje przy tym napoju, to fakt jak często brudzi się na zewnątrz nakrętka. Niby jej konstrukcja nie pozwala na to aby płyn dostawał się na zewnątrz butelki, ale bardzo często nakrętkę mam po prostu umazaną w syropie – może nie umiem jej obsługiwać – kto wie?

Kaloryczność: w 100ml przygotowanego napoju 14kcal.

Oszczędność w butelkach: 8 butelek 1.5 litra.

Produkt dostępny raczej online – kiedyś w mediaexpert widziałem.