choinkaCo lubisz bardziej – dawać czy otrzymywać prezenty? Jeśli dawać, to na pewno starasz się, by obdarowywany miał podwójną radość. Zarówno z prezentu, jak i z formy, w jakiej zostanie on wręczony. Dlatego tak wielką rolę przywiązujesz do opakowania, prawda?

Złoto + biel
Tak można zapakować większe prezenty. Kartony obwiń białym, sztywnym papierem. Ze złoconego kartonu wytnij dość duże gwiazdy. Na brzegach zrób dziurki dziurkaczem. Przełóż przez nie sznurki w kolorze złota, tasiemki lub łańcuszki choinkowe. Przewiąż nimi kartony (na raz albo krzyżując je na środku). Sposób wiązania zależy od twojej pomysłowości.

Puszki ze świątecznymi motywami
Metalowe puszki możesz kupić w IKEA, są w różnych wielkościach i kształtach. A ponieważ wykonano je z gładkiego metalu, bez trudu przykleisz na nie wszelkiego rodzaju ozdoby. Jeśli chcesz, by puszka wyglądała bardzo “profesjonalnie”, skorzystaj z gotowych folii do dekorowania okien. Staraj się naklejać motyw tak, by pod folią nie powstały pęcherze powietrza. Do puszek włóż np. kosmetyki (by nie obijały się o ścianki, wypełnij puszkę np. krepiną).

Papier może wiele
Kup bibułę w pastelowych kolorach. Przydadzą ci się różnej wielkości kartony (mogą też być pudełka po butach). Zapakuj do nich prezenty (jeśli są mniejsze od kartonu, wypełnij go np. zmiętym papierem), pudełka owiń starannie bibułą (jej końce przyklej taśmą samoprzylepną). Z bibuły w innych kolorach zrób szerokie paski, przewiąż nimi pudełko jak banderolą. Obwiąż wstążkami i zrób kokardki.

Prezenty dla damy
Potrzebny będzie tiul i ozdobne tasiemki. Gotowe, zapakowane w sklepie prezenty (najlepiej w biały papier) owiń tiulem, końcówki złap na górze i, jeśli są długie, zawiąż na kokardkę albo jeśli są krótkie, zwiąż tasiemką. Dookoła owiąż je ozdobną (np. z połyskującymi wisiorkami) taśmą. Tiul i ozdobne tasiemki kupisz w sklepach pasmanteryjnych.