kosmetykaNiezależnie od tego, czy masz do dyspozycji piękną toaletkę z lustrem i szafkami, czy niedużą półkę w łazience, musisz starannie wybrać te przybory i kosmetyki, które codzienne zabiegi zamienią w relaks.

Poranny makijaż zajmie niewiele czasu, jeśli wszystko, czego potrzebujesz do codziennej toalety, będzie “pod ręką”.

Zestaw pielęgnacyjny

Ponieważ każdy nowy dzień zaczynamy od starannego oczyszczania twarzy, na półce nie może zabraknąć dobranego do cery mleczka lub śmietanki kosmetycznej. Jeśli rano bardzo się spieszysz, możesz te dwa preparaty zastąpić jednym. Kolejny niezbędny kosmetyk to krem nawilżający na dzień. Cera dojrzała może mieć większe wymagania. Wtedy nakładamy na twarz jeszcze krem odżywczy. Dobrze mieć również w swojej toaletce krem o charakterze liftingu, poprawiający owal twarzy. Na tak przygotowaną twarz można już położyć delikatną warstewkę make-upu, który wygładzi cerę i nada jej koloryt.  Powinien on mieć barwę jak najbardziej zbliżoną do naturalnego odcienia twojej skóry lub ewentualnie o ton ciemniejszą. Jeżeli skóra ma jakieś skazy, na przykład rozszerzone naczynka krwionośne czy widoczne ślady po trądziku, należy stosować podkład w kremie dobrze kryjący albo używać dodatkowo korektora. Z jego pomocą można także zatuszować cienie pod oczami.

Zestaw upiększający

Oprócz tuszu do rzęs, szminek w kilku odcieniach, konturówki do ust i różu powinnaś skompletować na swojej toaletce niezbędne przybory do makijażu. Bardzo przydatny będzie zestaw pędzli: duży pędzel do nakładania sypkiego pudru, którego muśnięcie jest ostatecznym wykończeniem makijażu, mniejszy pędzelek do nakładania różu na policzki i dość płaski, twardy pędzelek do ust. Pod ręką powinny być też płatki kosmetyczne oraz powiększające lusterko, ułatwiające precyzyjne wykonanie makijażu. Jeśli na co dzień nie używasz cieni do powiek, nie musisz ich wykładać na toaletce. Także konturówka do oczu i eye-liner, o ile nie stosujesz ich do codziennego makijażu, nie powinny niepotrzebnie zabierać miejsca. Jeśli spędzasz cały dzień poza domem, warto pomyśleć o szmince lub błyszczyku o przedłużonej trwałości, bo utrzyma się na ustach przez kilka godzin.

Niezbędne dodatki

Kremy do rąk najwygodniej mieć co najmniej w kilku miejscach oprócz łazienki, ale jedna tubka powinna zawsze czekać w pogotowiu, ale jedna tubka zawsze powinna czekać w pogotowiu na toaletce obok pilniczka i przyborów do usuwania skórek. Lakier do paznokci będzie potrzebny tylko tym paniom, które używają go na co dzień. Jeśli nie malujesz paznokci systematycznie, możesz go schować razem ze zmywaczem i preparatem odżywiającym paznokcie do bocznej szuflady. Na widocznym miejscu ułóż za to dezodorant i flakonik ulubionej wody toaletowej.