kosmetykaOdwieczny symbol kobiecości, niekwestionowany atut pięknej  sylwetki i zarazem problem wielu pań. Jedne kobiety uważają swoje piersi za zbyt duże, inne narzekają na za mały biust.

Z całą jednak pewnością ładne są piersi sprężyste i prawidłowo pielęgnowane. Już od najmłodszych lat dziewczęta powinny pamiętać o zachowaniu wyprostowanej sylwetki. To bardzo pomaga w utrzymaniu kształtnych piersi.

„Nie garb się, ściągaj do tyłu ramiona” – takie irytujące nastolatkę uwagi musi respektować również dorosła kobieta. Wystarczy stanąć przed lustrem i spojrzeć na siebie krytycznie, aby się przekonać, że zaokrąglone plecy oznaczają zapadnięty biust.

Chowanie biustu w ramionach jest bardzo częstym błędem speszonych rozkwitającą kobiecością młodych dziewczyn.

Trzymaj się prosto i ćwicz

Oto najprostszy sposób na zachowanie jędrnego, sprężystego biustu.

Warto wykonywać w domu nawet najprostsze ćwiczenia. Ważna jest przy tym systematyczność.

Podajemy kilka propozycji:

* Składamy zgięte w łokciach ręce powyżej biustu, a potem kilkakrotnie cofamy łokcie do tyłu.
* Stojąc, opieramy ręce na ramionach i wykonujemy nimi 30 krążeń do tyłu oraz do przodu.
* Wyciągamy ręce w bok i kładziemy na wyprostowanych dłoniach dwie niezbyt ciężkie książki, a potem zataczamy nimi półkola.

Zastosuj masaż

Ujędrniające masaże są bardzo pomocne w zachowaniu kształtnych piersi.

Codziennie przy porannym i wieczornym prysznicu poświęć im chwilę uwagi, stosując naprzemienny masaż wodny. Żeby zabieg byl naprawdę skuteczny, zaopatrz prysznic w odpowiednie sitko. Ustaw prysznic tak, aby strumień wody był jak najsilniejszy. Masaż, wykonujemy zawsze ruchami okrężnymi, używając najpierw cieplej wody, a następnie zimnej.

Można również nacierać biust roztworem wody z dodatkiem soli i spirytusu (na litr wody dodajemy po łyżce spirytusu i soli). Masujemy piersi okrężnymi ruchami, posługując się zwykłą, rękawicą kąpielową.

Pamiętaj!

Piersi zbudowane są przede wszystkim z tkanki gruczołowej i tłuszczowej. Dlatego łatwo tracą sprężystość. Można temu w dużej mierze zaradzić, nosząc dobrze dopasowany stanik.

Jeśli ktoś może wygospodarować nieco więcej wolnego czasu chociaż raz w tygodniu, idealnym rozwiązaniem byłoby zapisanie się na basen. Pływanie wszechstronnie rozwija sylwetkę, znakomicie wzmacniając biust.

Można również wzmacniać piersi, dobierając odpowiedni zestaw ćwiczeń w siłowni.

Ten rodzaj dbałości o własną sylwetkę i dobrą kondycję, od lat bardzo popularny na Zachodzie, również w Polsce zyskuje coraz więcej entuzjastek.

Metody chirurgiczne

Są szczególnie popularne w Ameryce, gdzie kobiety chętnie korzystają z usług chirurgów, głównie w celu powiększenia zbyt małego ich zdaniem biustu. Trzeba jednak zdawać sobie sprawę z faktu, że z tego rodzaju zabiegiem zawsze związane jest pewne ryzyko.

Nie stroń od kosmetyków

Na rynku pojawia się coraz więcej preparatów kosmetycznych specjalnie przeznaczonych do pielęgnacji piersi. Panie, które wypróbowały już ich skuteczność, są zwykle bardzo zadowolone z osiągniętych efektów.

Żele i kremy pielęgnacyjne zawierają odpowiednio dobrane wyciągi ziołowe, silikon, prowitaminę B, i inne dobroczynnie oddziałujące składniki. A wszystko po to, aby podnieść i uelastycznić biust, wygładzić delikatną skórę piersi.

Do pielęgnacji biustu nadają się także specyfiki przeznaczone do dekoltu, ponieważ również one mają właściwości uelastyczniające skórę.

Pielęgnacja podczas ciąży

Opiera się na takich samych zasadach, jak dbałość o biust w ciągu całego życia kobiety, musi być jednak bardziej intensywna.

Jeśli jesteś w ciąży, powinnaś hartować piersi już od samego początku. Wiadomo bowiem, że w ciągu dziewięciu miesięcy biust będzie się stopniowo powiększał. Ten naturalny proces sprzyja niestety tworzeniu się rozstępów skórnych.

Wielu kobietom udaje się na szczęście uniknąć defektów skóry, dzięki codziennym wodnym masażom, a także dzięki profilaktycznemu zastosowaniu preparatów kosmetycznych, zapobiegających tworzeniu się rozstępów.

W czasie ciąży niezbędne jest również codzienne nawilżanie piersi balsamem do ciała.