Zakup ubranek najbardziej ekscytujących etapów w oczekiwaniu na maleństwo. To także najłatwiejszy sposób by kupić zbyt wiele niepotrzebnych akcesoriów i rzeczy, które w ferworze szaleństwa, uważamy za niezbędne. Rzeczywistość wygląda jednak inaczej. Widząc w sklepach przeogromną ilość ubranek, nazwiska sławnych projektantów i nowe kolekcje pragniemy jednego. Posiąść wszystko i sprawić by nasz maluch był najlepiej ubranym dzieckiem w okolicy. Rodzicielskie ambicje, chęć podążania za modą i pokazania się w otoczeniu, nie są złe, dopóki nie stają się obsesją. Zanim wpadniemy w pułapkę kupowania warto sięgnąć po kilka praktycznych porad, które mogą się przydać na etapie dokonywania wyborów. Zanim cokolwiek kupimy, dotknijmy i sprawdźmy metkę i zawartość tkaniny. Ubranka oferowane przez znane marki przeważnie mogą różnić się gatunkowo od tych kupowanych na bazarze. Może zatem lepiej kupić mniej za wyższą cenę niż więcej ale w gorszym gatunku.
Dopóki nie będziemy dokładnie znali płci dziecka kupujmy ubranka w neutralnych kolorach takich jak beże, odcienie zieleni, żółci czy szarości. Szukaj akcesoriów i ubranek, które są praktyczne i z pewnością znajdą u nas zastosowanie. Praktyka i komfort maluszka są najważniejsze. Najpiękniej wyglądające ubranka dla niemowląt mogą okazać się niemożliwe do założenia, zbyt sztywne, zbyt ciasne lub zupełnie krępujące ruchy naszego malucha.
Nie zawsze reklama w telewizji i reklama w sklepie idzie w parze z rzeczywistością. Bądźmy czujni i nie dajmy się zwieźć. Nikt lepiej niż my nie będzie wiedział co tak na prawdę będzie nam potrzebne. Pamiętajmy, że pewne akcesoria możemy kupować systematycznie w miarę potrzeb, kiedy nasze dziecko jest już z nami. Nie kupujmy ubranek dla niemowląt na zapas. Nasze dziecko, szczególnie w pierwszych miesiącach urośnie tak szybko, że większości z nich nie zdołamy wykorzystać.