Ubrania po zakupie, nieważne jak jakościowym i drogim trzeba w końcu uprać. Trzeba jednak wcześniej poznać prawidłową technikę, aby przypadkiem lub przez typowe zaniedbanie nie zniszczyć produktu, ani innych uczestniczących z nim rzeczy w procesie pielęgnacji. Artykuł ma na celu zebranie głównych zasad przydatnych do uzyskania maksymalnego poziomu czyszczenia.

Co mówi producent?

Nie bez powodu producenci odzieży naszywają metki. Ich rozszyfrowanie pozwala osiągnąć długowieczność ulubionej garderoby. Zawsze musisz zbadać materiał. Pralki i suszarki notowane wspólnie, ponieważ po praniu należy od razu prawidłowo osuszyć rzeczy. Stwierdzenia najważniejsze to nie przesadzać za bardzo z temperaturą wody, używać pralki priorytetowo zamiast czynności ręcznych, żadnych chlorowych wybielaczy, co można zrozumieć po wielu telewizyjnych reklamach. Unikaj jeżeli to możliwe suszenia pod wpływem słońca, ponieważ większość tkanin traci w ten sposób świeżość, blaknie.

Porady ogólne

Kiedy pobrudzisz ulubioną bluzkę od razu zacznij proces pielęgnacji. Wraz ze zwlekaniem obniżasz efektywność naprawy. Przed praniem obowiązkowo przechowuj brudy w koszu, najlepiej przepuszczającym powietrze. Ustal równomierne temperatury prania, nigdy ich nie przekraczając. W ten sposób unikniesz kurczenia materiału, utraty koloru, szczególnie w sztucznych towarach. Na wszelki wypadek warto odwracać spodnie na lewą stronę. Wtedy otrzymujesz wręcz gwarancję zachowania koloru, a przy okazji zanik ryzyka farbowania. Jeżeli dasz radę, wyzwól w sobie aspekt segregacji. Oddzielne pranie dla ubrań czarnych, oddzielne dla kolorowych, ustawianie pobrudzonej odzieży w różnych pojemnikach, aby jej nie pogubić np. wyeliminowanie problemu znikających skarpetek.

Odwołanie do specjalizacji

Puchowych kurtek nie czyść samodzielnie. Tylko pralnie chemiczne mają technologię pozwalającą utrzymać wnętrze materiału bez utraty jego jakości. Kiedy nie wiesz jaki proszek wybrać odwołaj się do sprawdzonych branżowych testów. Lepiej zapłacić więcej za wartościowy płyn do płukania, ale mieć pewność rewelacyjnego zapachu po wysuszeniu, a tym samym utrzymanie odzieży w znacznie lepszej kondycji, nawet przez długie lata. Podczas suszenia należy wszystkie ciuchy rozkładać w delikatniej odległości od siebie, równo.

Praktyczne zakończenie

Stosując wymienione zasady już nigdy się nie zdenerwujesz zafarbowanymi ubraniami. Jakościowe pralki i suszarki umilają po prostu życie wszystkim domownikom, oszczędzając czas oraz energię.