Paznokcie, dłonie, stopy latem i włosy przez cały rok to największe atuty każdej kobiety. Dbałość o to wszystko sprawia, że kobiety są zmuszone do spędzania wielu godzin nie tylko przed lustrem, ale i na przeróżnych zabiegach higienicznych i kosmetycznych. By włosy były zdrowe, piękne i lśniące wymagają szczególnej opieki i zabiegów. Niestety trudno jest nam znaleźć czas, by chociaż raz w miesiącu pójść do fryzjera.

Suche i zniszczone włosy
Po zimie nasze włosy są bardzo zniszczone. Nie służy im nie tylko suche powietrze w ogrzewanych pomieszczeniach, czy zakładanie czapki na wyjście na zewnątrz, ale i również mróz, śnieg i zimny wiatr. W takim wypadku pielęgnacja włosów powinna być ukierunkowana na ich głębokie nawilżenie i odżywienie. Oczywiście że najłatwiej jest to zrobić w salonie fryzjerskim, jednak trzeba mieć na to czas i oczywiście odpowiedni budżet. W ostatnim czasie pojawiły się jednak w sklepach doskonałe preparaty do włosów do domowego użytku. Jednym z nich jest gama produktów z serii pielęgnacja włosów Elsève Re-Nutrition marki L’Oréal. W skład serii wchodzi szampon oraz odżywka do włosów. Już po pierwszym użyciu można zauważyć widoczną poprawę stanu włosów. Są one niezwykle miękkie w dotyku, lśniące i gładkie, a przede wszystkim długotrwale chronione przed wysuszeniem. Najpierw należy zastosować szampon, który oczyści nasze włosy z resztek innych kosmetyków i zanieczyszczeń, a ponadto odżywi każdy włos. Następnie nakładamy odżywkę.Tylko kompleksowa pielęgnacja zapewni nam najlepsze rezultaty i to w krótkim czasie.

Gdy łamie ci się włos
Najbardziej poza wypadaniem włosów przeraża kobiety ich nadmierna łamliwość. Doprowadza ona do uszkodzenia całej struktury włosa i jego stopniowego łamania, a tym samym włosy stają się krótsze. Pielęgnacja włosów z tego rodzaju problemem musi być przede wszystkim kompleksowa i agresywna. Nie można tutaj stawiać na delikatne szampony, które w gruncie rzeczy wcale nie poprawiają ich stanu. W dobrych drogeriach można jednak znaleźć najnowszej generacji i profesjonalne preparaty do domowego użytku. Najczęściej składają się one z szamponu, odżywki, spray – u odżywczego i czasami również maski. Postępując zgodnie ze sposobem stosowania możemy uzyskać doskonałe efekty. Dostrzeżemy mniej złamanych włosów podczas szczotkowania, włosy będą dogłębnie wypełnione od pochewki aż do nasady włosa, odbudowane i wyraźnie wzmocnione. Wszystkie produkty należy stosować w ściśle określonej przez producenta kolejności.

Włosy płaskie i matowe
Wiele kobiet narzeka dzisiaj na płaskie i matowe włosy, które wyglądają jak kiepskiej jakości peruka. Pielęgnacja włosów tego rodzaju wymaga specjalistycznego podejścia. Nie oznacza to jednakże, że koniecznie musimy biec do gabinetu fryzjerskiego. Za stosunkowo niewielkie pieniądze możemy zakupić dla naszych włosów kompleksową terapię do stosowania w domowych warunkach. Szampony, odżywki, maseczki, mgiełki, spray-e i wiele innych zdecydowanie poprawią stan naszych włosów. Wystarczy tylko regularnie i w odpowiedniej kolejności stosować poszczególne kosmetyki, a pielęgnacja włosów stanie się dziecinnie prosta.

Domowe sposoby nie zawsze pomogą
Czasami stosowane przez nasze babcie i mamy domowe sposoby pielęgnacji włosów jajkami, piwem, płukankami i tym podobnymi zamiast pomóc naszym włosom, mogą im skutecznie zaszkodzić. Lepiej więc zamiast nich decydować się na sprawdzone środki dostępne bez problemu w sklepach i na pomoc fachowców.