kosmetykaPeeling jest jednym z najpopularniejszych zabiegów kosmetycznych. Stosuje się go, aby usunąć ze skóry martwy naskórek, który powoduje powstawanie zaskórniaków i pryszczy. Dzięki niemu skóra staje się jedwabiście gładka i przyjemna w dotyku. Ponadto spłycają się zmarszczki oraz zwężają się pory. Lepiej wchłaniają się także kremy oraz balsamy.

Peeling można zrobić u kosmetyczki lub samodzielnie w domu. Wykonanie go w domu jest oczywiście o wiele tańsze i nie zajmuje wiele czasu. Nie jest to trudne zadanie, jednak warto zakupić do tego celu dobre kosmetyki np. La Roche Posay. Cechują się one wyjątkową delikatnością, nie powodują więc podrażnień nawet u osób z bardzo wrażliwą skórą. Nie zawierają także parabenów. Martwy naskórek warto złuszczać raz w tygodniu, jednak można robić to częściej lub rzadziej w zależności od cery (osoby ze skłonnością do trądziku powinny stosować ten zabieg 2 razy w tygodniu).  Pamiętajmy jednak, że pierwszy peeling powinien być delikatny, abyśmy mogli sprawdzić reakcję naszej skóry. Gdy okaże się, że jest ona bardzo podrażniona lub pojawi się na niej wysypka, powinniśmy na jakiś czas zrezygnować z wykonywania tego zabiegu. Jeżeli jednak nie zaobserwujemy żadnych skutków ubocznych, możemy spokojnie kontynuować złuszczanie naskórka w przyszłości.

Wskazaniami do wykonania peelingu są m.in.: przebarwienia skórne, blizny i zmarszczki, natomiast nie powinno się go wykonywać w przypadku rozszerzonych i popękanych naczynek, chorób grzybiczych, bakteryjnych i wirusowych, alergii na składniki preparatu oraz ropnych zmian trądzikowych. Powinny na niego uważać zwłaszcza osoby cierpiące na trądzik różowaty, gdyż jego stosowanie może spowodować pogłębienie się zmian.

Skóra po zabiegu może być przez jakiś czas przekrwiona i zaczerwieniona, jednak jest to zupełnie naturalne zjawisko. Ewentualne uczucie pieczenia powinno minąć po kilku godzinach od zabiegu. Odczucia te są spowodowane przez intensywny masaż skóry oraz rozgrzanie jej przez składniki peelingu. Warto jednak wytrzymać chwilowy dyskomfort, ponieważ czekać będzie na nas niespodzianka w postaci pięknej i promienistej skóry.