Family woman putting clothes in to washing machinePranie i prasowanie to czynność, bez których nie można się obejść. Nie jest to jednak kwestia oczywista, jeśli pod uwagę brać odzież dziecięcą.

W czym prać maluchowi?

Nie podlega wątpliwości, iż niezależnie od tego, w jakim wieku jest człowiek, odzież prać trzeba. Pozostaje jednak kwestia tego, w jaki sposób zadbać o ubranka najmłodszych. Niemowlaków i dzieci, które brudzą w tempie można by rzec zastraszającym. Nie raz przychodzi zmagać się z uporczywymi plamami. Do tego pod uwagę należy wziąć delikatną skórę dziecka, która szybko i dość nieprzyjemnie odczuje, jeśli w wybranym środku piorącym zagości zbyt dużo chemikaliów i rozmaitych sztucznych środków, które z dbałością o wrażliwość mają wspólnego mniej więcej tyle co słoń z subtelnym poruszaniem się.

Proszek do prania czy płyn?

Niezależnie od tego, czy stawiamy na proszek do prania, czy też płyn, nie może to być ten sam środek, który używamy do zwykłego, codziennego odświeżania swojej garderoby. Na rynku nie brakuje środków przeznaczonych specjalnie dla wrażliwej skóry malucha. Pozbawionych drażniących substancji chemicznych, barwników, wybielaczy, substancji zapachowych i wszelkiego rodzaju dodatków, których dorośli nawet by nie zauważyli, ale odczułaby je z pewnością skóra malucha. Wątpliwość przy wyborze może być związana z ceną płynu bądź proszku do prania. Doskonale zdajemy sobie sprawę, że wszystko, co jest przeznaczone dla dzieci, bywa zdecydowanie droższe od tego, co producenci tworzą z myślą o dorosłych. Niekiedy jednak te najdroższe produkty nie różnią się niczym od tańszych zamienników, poza tym, że są ponoć markowe. Warto więc zwrócić uwagę na to, co znajdziemy w płynie bądź proszku do prania i który z nich posiada odpowiednie atesty oraz certyfikaty. Najdroższe w tym wypadku nie oznacza najlepszego, a tanie nie jest równoznaczne z gorszym. Różnice bywają spore, a to ma niemałe znaczenie, ponieważ suma potrzeb dziecka składa się i tak na dość wysoką kwotę, więc jeśli można wybrać tańszy proszek lub płyn, którego jakość jest taka sama, jak markowego, nie warto przepłacać.

Prasowanie ubranek dla maluchów

Prasowanie pozwala przede wszystkim zachować estetykę. Ale o ile u dorosłych jest to kwestia oczywista, o tyle u maluchów ta czynność nie jest konieczną do wykonania. Chyba, że faktycznie estetyka dla rodzica staje się bardzo ważną, to i o prasowanie dziecięcych bluzeczek i innych elementów garderoby można się pokusić. Odzież, która jednak będzie odpowiednia jakościowo, jak na przykład produkty ze sklepu internetowego z ubraniami dla niemowląt Kiddostate.pl, nie wymaga prasowania. Najważniejsze, że jest miękka, zapewnia komfort w użyciu dla ruchliwego malucha, a do tego ładnie się prezentuje.