Trzydzieści złotych to dokładnie tyle, ile jesteśmy skłonni wydać na wino, kupowane bez większej okazji. Już za dwadzieścia parę złotych można wybrać bardzo dobry trunek, charakteryzujący się wyszukanym smakiem i ciekawym aromatem. W związku z tym możecie się zastanawiać, które białe, czerwone i różowe wino mieści się w tej kwocie, a przy tym jest warte naszej uwagi?

Sklep internetowy winosalute.pl posiada w swojej ofercie wino różowe Rosato Biologico Histonium, które w obecnej promocji kosztuje zaledwie 25 złotych. Jego aromat i smak bez problemów dorównują winom z wyższej półki. Delikatny i harmonijny aromat oraz soczyste owocowe nuty sprawiają, że przypada do gustu nawet najbardziej wymagającym osobom. Najwyborniej smakuje wtedy, gdy jest serwowane w temperaturze od 10-12°C.

Rosato Biologico Histonium to typowe wino wytrawne, choć o bardzo subtelnym smaku. Jeśli jednak bardziej lubisz wino słodkie, to spróbuj białego wina Mosto d’Uva Bianco, które posiada podobny, owocowy aromat, ale z wyraźną słodyczą. Jest tak samo lekkie i orzeźwiające, ale po prostu słodsze.

Zwolennicy typowych wyrazistych, wytrawnych win czerwonych, powinni zdecydować się na Barbera d’Alba Ligabue, czyli pełne, lekko kwaskowate wino owocowe o pięknej rubinowej barwie. Jest doskonałą propozycją do każdego obiadu z mięsem czerwonym lub dobrze przyprawionym drobiem.

Inną, niewiele droższą propozycją dobrego wina czerwonego jest Chianti Colli Senesi, posiadające wyraźne nuty zarówno owocowe, jak i kwiatowe. Smakuje wyjątkowo świeżo, jest soczyste i aksamitne. Zaliczamy je do najpopularniejszych win wytrawnych, najczęściej serwowanych do dań z ryżu, mięsnych, serowych czy nawet do dobrej, włoskiej pizzy.

Specjalistyczne sklepy internetowe z winami posiadają w swojej ofercie wiele interesujących propozycji. Jak widać z powyższych przykładów, nie wszystkie z nich muszą być drogie. Niektóre nie odbiegają ceną od win z hipermarketu, czego nie można powiedzieć o smaku. Wina z profesjonalnych sklepów to zawsze skrupulatnie wyselekcjonowane butelki, które warto kupić.