Miejsce, w którym pracujesz, powinno być komfortowe i uporządkowane. Dlaczego? Przede wszystkim dlatego, że porządek pozytywnie wpływa na efektywność pracy. Bałagan na biurku może zostać odebrany jako brak organizacji, a także przyczynić się do problemów z koncentracją. Uporządkowane miejsce pracy pozwoli skupić się na najważniejszych zadaniach. Jak możesz sobie pomóc? Sięgnij po odpowiednie artykuły biurowe! Pamiętaj – wybierając właściwie, dodatkowo możesz wesprzeć środowisko.

Przemyślana organizacja biurka – sprawdź, jakie artykuły biurowe wybrać! 

Odpowiednia organizacja sprzyja efektywnej pracy. Właśnie dlatego warto pomyśleć nad zmianą zasad, dotychczas panujących na Twoim biurku. Od czego zacząć i jakie artykuły biurowe wybrać? Sprawdzamy!

Zacznij od porządku na biurku

Organizując miejsce pracy, warto zadbać o porządek na biurku. Dobrze, by wszystkie potrzebne rzeczy znalazły się w zasięgu ręki. Te, z których nie korzystasz, schowaj. Dzięki temu nie będą rozpraszały Twojej uwagi. Doskonale sprawdzi się tutaj zasada minimalizmu. Laptop, kalendarz, notes i długopis – to rzeczy, których w pracy używasz najczęściej. Warto jednak uzupełnić je dodatkowymi akcesoriami – na przykład kartonową podkładką z recyklingu albo wygodnym pudłem archiwizacyjnym, pozwalającym na przechowywanie dokumentów w zasięgu ręki. Jeśli zapanujesz nad otaczającą Cię przestrzenią, znacznie łatwiej będzie Ci wykonywać pracę. 

Segregacja dokumentów

Równie ważna jest segregacja. Pomocne w uporządkowaniu dokumentów będą teczki i segregatory. W ofercie sklepu Eko Biuro 24 znajdziesz szeroki wybór takich i innych artykułów biurowych. Odpowiednim wyborem będzie segregator wykonany z tektury o grubości 2,1mm, dodatkowo wyposażony w dolną listwę wzmacniającą. Warto sięgnąć po model, który posiada metalową dźwignię oraz niklowane okucia i otwór na place. Dodatkowym atutem będzie szeroka gama kolorystyczna, pozwalająca dopasować gadżet do aranżacji biura. Takie akcesorium pomoże Ci zaprowadzić ład i porządek w miejscu wykonywanej pracy, a dodatkowo – sprawdzi się również w domu. 

Przechowywanie bieżących umów i faktur

Zanim umowy i faktury trafią do segregatora lub pudła archiwizacyjnego, mogą okazać się niezbędne w codziennej pracy. Jak przechowywać je na biurku , by uniknąć efektu zagracenia? Postaw na wygodne obwoluty albo teczki. Pamiętaj – wybierając te z recyclingowanych materiałów, dodatkowo wspierasz środowisko.

Inne, ekologiczne akcesoria biurowe 

Przerwa, przygotowanie ważnej notatki i konferencja – zastanawiasz się, co łączy te trzy, pozornie niepasujące do siebie aktywności? Możliwość wykorzystania akcesoriów biurowych z recyklingu. Sięgnij nie tylko po segregatory i teczki, ale także – długopisy, karteczki, sztućce i podkładki, dzięki którym wykonasz codzienne obowiązki, jednocześnie pozostając w zgodzie z naturą.