Nubuk to tkanina tapicerska, która ma szerokie zastosowanie. Jest ona chętnie używana w przemyśle meblarskim, jak również w odzieżowym i obuwniczym. Czy wiesz, jakie są największe zalety nubuku? Dlaczego to właśnie na tę tkaninę warto się zdecydować podczas renowacji starych mebli? Poznaj najważniejsze zalety tego wyjątkowego materiału!

Tkanina tapicerska nubuk – zalety

Nubuk jest to sztuczne tworzywo skóropodobne, które do złudzenia przypomina zamsz. Wyróżnia się on delikatną, przyjemną w dotyku strukturą. To materiał miękki, plastyczny i elastyczny. Pokryty jest delikatnym meszkiem, pracującym przy dotyku. Wszystko to sprawia, że nubuk jest chętnie wykorzystywany w przemyśle. Stosuje się go między innymi do obicia foteli, kanap czy innych mebli wypoczynkowych. Dzięki niemu meble stają się eleganckie i znacznie ocieplają wnętrze, nadając mu domowego, ale stylowego charakteru.

Wiele osób myli nubuk z zamszem. Materiały te są do siebie podobne na pierwszy rzut oka, dlatego też można podejrzewać, że również ich właściwości i trwałość są do siebie zbliżone. Jednak nic bardziej mylnego! Nubuk jest o wiele bardziej wytrzymały i odporny na uszkodzenia niż zamsz. Co więcej, jest on o wiele bardziej sztywny i gruby. Chociaż nie jest podatny na zniszczenia, to warto wiedzieć, że wymaga on odpowiedniej konserwacji i czyszczenia, gdyż tylko dzięki temu zachowa swój elegancki wygląd. Nie jest to jednak powód do zmartwień, gdyż nubuk bardzo łatwo utrzymać w czystości.

Niekwestionowaną zaletą tkaniny tapicerskiej, którą jest nubuk, jest jej cena. Jest ona o wiele tańsza niż skóra zamszowa. Z tego powodu wiele osób może pozwolić sobie na zakup mebli, które są z niej wykonane, jak również renowację z jej użyciem tych mebli, które już znajdują się w domowych wnętrzach.

Nubuk zastosowanie

Tkanina tapicerska, jaką jest nubuk, ma bardzo szerokie zastosowanie. Jak już zostało wspomniane, używa się jej między innymi w przemyśle meblarskim. Z tego powodu śmiało możesz wykorzystać ją do renowacji mebli, które chcesz odnowić. Sprawdzi się ona na przykład jako pokrycie foteli, narożników, łózek i wezgłowi sypialnianych, a nawet paneli ściennych. Można wykorzystać ją również w samochodzie, na przykład jako pokrycie foteli samochodowych, czy w czymś o wiele prostszym do wykonania – w uszyciu pokrowców na nie. Sprawdzi się także, gdy chcesz własnoręcznie wykonać torby, plecaki, różnego rodzaju akcesoria dekoracyjne czy legowiska dla zwierząt.

Nubuk to niewątpliwie tkanina tapicerska, która jest godna uwagi. Kupisz go np. w e-sklepie https://tkaninykaroliny.pl/. Dostępny jest on w wariancie gładkim i pikowanym, dlatego też będziesz mógł samodzielnie zdecydować, jaki nubuk najbardziej Ci odpowiada.