5Czy wiesz, że na świecie co sekundę przybywa 40 tysięcy plastikowych torebek? Ilość wręcz niewiarygodna a jednak takie są fakty. Plastik z którego robi się te sklepowe „foliówki”, jak podają różne źródła, może leżeć na wysypisku nawet do 1000 lat i zaśmieca środowisko. Aktywne życie plastikowej torebki trwa około 30 minut, a potem ona prędzej czy później ląduje na wysypisku śmieci, a wysypiska cały czas rosną większe i większe. Co zatem można zrobić? Po prostu zamienić torby plastikowe na materiałowe wielokrotnego użytku.

Modę2 na ekologiczne torby zapoczątkowała na świecie Anya Hindmarch, projektantka mody. Na jej torbie ekologicznej widniał napis „I’m not a plastic bag” (nie jestem plastikową torbą). W Polsce też można już kupić torby materiałowe w coraz większej ilości sklepów.

Plastikowe torebki bardzo łatwo ulegają rozerwaniu, eko torbom to nie grozi, są dużo mocniejsze. Poza tym ekologiczne torby są tanie, dostępne w wielu kolorach i wzorach i można ich używać nawet kilka lat. Ekologia ostatnio robi się coraz modniejsza, posiadanie ekologicznej torby dobrze o nas świadczy, że dbamy o środowisko i myślimy o naszej przyszłości.

Na rynku jest dostępne wiele modeli toreb ekologicznych. Do wyboru, do koloru. Wiele firm proponuje też bardzo niebanalne rozwiązania takie jak to gdzie idąc na zakupy torbę mamy zwiniętą w bardzo zabawną truskawkę. Po rozłożeniu mamy bardzo pojemną torbę na zakupy.

Uwierz nam – ekologiczny tryb życia, oprócz tego, że jest niezwykle rozsądny, może też być zabawny i kolorowy. Mamy dla Ciebie kolorowy sposób na wyeliminowanie z Twoich zakupów foliowych reklamówek.

Torba-truskawka to ładna i ekologiczna alternatywa, a przy tym wytrzymała – wykonana z bardzo mocnego materiału, praktyczna, wodoodporna, nie odbarwia się i wygląda oryginalnie.

Wymiary po rozłożeniu to 57cm x 38 cm. Po złożeniu torba zamienia się w małą truskawkę, którą można zawsze mieć przy sobie (9cm x 7,5cm) np, przyczepić do torebki lub plecaka. Zmieści 20 kg zakupów mimo, że sama waży około 40 gr.

Kupisz za 12,49 zł na www.cztery.eu.