kosmetykaDobry kosmetyk jest dla ciała jak pocałunek: przywraca mu blask, energię i chęć do życia. Pod jego dotknięciem skóra nabiera aksamitnej delikatności, bez niego zaczyna się marszczyć przed czasem.

Zalety kosmetyków zna każda kobieta, która je codziennie stosuje. Lubimy zapach naszych kremów, starannie dobieramy preparaty pielęgnacyjne i z przyjemnością bierzemy do rąk piękne słoiczki i flakoniki. Jednym słowem do wybranych samodzielnie kosmetyków odnosimy się zwykle z dużym zaufaniem. A jednak zdarza się, że krem, który miał pomóc skórze, spowodował reakcję alergiczną.

Czemu krem nam nie służy?

Otóż krem może uczulać. Zdarza się to najczęściej, jeśli masz skórę szczególnie wrażliwą i skłonną do podrażnień albo kiedy jesteś alergiczką. Jeśli uczulenia przytrafiają się bardzo rzadko i dotyczą tylko jednego rodzaju kosmetyków, zmień je na inne preparaty, sprawdź na ulotce, jakie składniki zawierają – prawdopodobnie jesteś uwrażliwiona na któryś z nich. Jeśli wiesz na pewno, że jesteś typem uczuleniowca- nie ryzykuj, od razu dobierz sobie kosmetyki wyprodukowane z myślą o alergikach.

Może być źle dobrany – jeśli twoja skóra ulega przemianom, a ty nadal, mając już suchą skórę, używasz kosmetyków przeznaczonych do tłustej, nie spodziewaj się rewelacyjnych efektów.

Niedostosowany do wieku – nie ma powodu, aby mając dwadzieścia kilka lat, używała intensywnie działających kosmetyków typu serum. Nadmiar substancji czynnych w nich zawartych może dać efekt “zmęczenia” skóry. Z kolei kosmetyki odpowiednie dla młodej dziewczyny dojrzała kobieta powinna odstawić na półkę.