Zasada: codziennie przez 7 dni jemy zupę, w dowolnych ilościach, uzupełniając ją produktami według tygodniowego planu. Pijemy dużo niegazo-wanej wody mineralnej, niesłodzone soki owocowe, odtłuszczone mleko. Dopuszczalna jest niesło-dzona kawa i herbata, ale… lepiej zrezygnować z używek.
Rezygnujemy z: soli, potraw mącznych i smażonych, alkoholu, napojów gazowanych.
Przepis na zupę
• 1 główka kapusty
• 6 dużych zielonych cebul
• 2 zielone papryki
• 1 lub 2 puszki pomidorów (albo 6-12 świeżych)
• 1 pęczek selera łodygowego
• przyprawy: pieprz, curry, pietruszka, koper.

Jarzyny kroimy i zalewamy wodą w dużym rondlu. Gotujemy przez 10 minut, potem zmniejszamy ogień i gotujemy do chwili, kiedy jarzyny będą miękkie. Zupę tę można jeść kiedy się chce i ile się chce. Można ją zmiksować na papkę. Przechowywać w lodówce. Duży garnek starcza na tydzień. To podstawa diety.
1 dzień: Same owoce (prócz bananów) i zupa. Oczywiście woda, herbata, kawa.
2 dzień: Same jarzyny (surowe, gotowane), najlepiej zielonoliściaste, no i zupa. Nie można jeść fasoli, grochu i kukurydzy. Na wieczór ugotuj dwa kartofle (duże) i zjedz bez soli z odrobiną masła. Woda!
3 dzień: Zupa oraz owoce i jarzyny – ile chcesz. Już powinnaś zauważyć ubytek wagi i lepsze samopoczucie. Woda!
4 dzień: Banany i chude mleko. Tylko 3 duże banany na cały dzień i dużo mleka i wody.
5 dzień: Wołowina i pomidory. Wołowinę można zastąpić piersią kury, indyka albo chudą rybą bez skóry. Mięsa można zjeść-od 1/4 do 1/2 kg na cały dzień i 6 pomidorów. Mięso gotowane albo opiekane bez tłuszczu i soli. Trzeba wypić 6-8 szklanek wody i przynajmniej raz zjeść zupę.
6 dzień: Wołowina i jarzyny. Zamiast wołowiny może być drób lub ryba. Tyle ile chcesz. Najlepsze są zielonolistne jarzyny. Zupę jesz przynajmniej raz w tym dniu.
7 dzień: Ryż ugotowany bez soli i dodatków, jarzyny i zupa. Pijesz dużo. Mogą być soki warzywne. Powinnaś już wyraźnie czuć spadek wagi.
Możesz kontynuować dietę tak długo, jak chcesz. Dieta nie koliduje z żadnymi lekami. Można ją przerwać i znów do niej wrócić.