Wiele Par Młodych ma problem z wyborem: zespół na wesele czy dj. Jest to o tyle trudne, że gusta w tej sprawie są podzielone. Najważniejszym czynnikiem dlaczego Pary Młode decydują się na zatrudnienie dj na wesele jest fakt, że jest on znacznie tańszy. Często przywołuje się również stwierdzenie, że wiele zespołów muzycznych wcale nie gra muzyki na żywo i opiera się na próbkach utworów midi lub mp3. W związku z czym po co przepłacać skoro sam dj na wesele jest zarówno muzykiem, jak i wodzirejem. Zresztą na weselu nie liczą się argumenty wokalne tylko zabawa.


Wydawałoby się, że ta argumentacja jest idealna, ale tak jak w każdej branży znajdują się ludzie nieodpowiedzialni lub po prostu mało doświadczeni. Najczęściej wybieranym rozwiązaniem są zespoły muzyczne, ponieważ idealnie wpasowują się w naszą kulturę zabawy na tego typu imprezach. Czasami nawet lepiej jeśli wokal posiada pewne mankamenty, ponieważ jest to dowód, że jest prawdziwy. Dla większości ludzi jest to wystarczający powód, aby zatrudnić zespoły muzyczne na wesele.
Jeśli ufać statykom w miastach częściej niż na wsiach zatrudnia się na uroczystości weselne dj lub osobno wodzireja (osobę, która prowadzi imprezę) oraz dj (odpowiada za oprawę muzyczną). Z kolei na wsiach i mniejszych miastach pokazuje się trend zatrudniania kapel weselnych. Parom Młodym zależy najbardziej na wokalu, dlatego czasami zdarzają się duety lub tria muzyczne do wynajęcia. Z definicji nie są to zespoły muzyczne, ponieważ nie jest możliwe, aby dwie osoby wykonały cały akompaniament do większości piosenek, które grywa się przeważnie na weselach. Dobre kapele weselne składają się z minimum kilku członków, ale pomimo to niektóre z nich czasami oszukują gości i Pary Młode, wspomagając się nowoczesnymi technologiami, czyli podkładem. Można to zrozumieć o ile jest to sporadyczne np. podczas wykonywania trudnego utworu lub chwilach zmęczenia zespołu. Warto również wspomnieć, że zespół na wesele musi robić co jakiś czas przerwy, ponieważ ludzie to nie maszyny. Mimo to chwila przerwy od muzyki jest dobrym przerywnikiem dla gości. Można wtedy swobodnie porozmawiać na Sali weselnej.
Dla przyszłych Par Młodych udzieliliśmy wskazówek, jak należy dobierać oprawę muzyczną na wesele lub podobne imprezy okolicznościowe. Wbrew wszelkim opiniom jest to trudna decyzja, ponieważ od zespołu muzycznego lub dj na wesele zależy ocena całej imprezy.