Dbałość o należytą higienę osobistą jest sprawą niebudzącą wątpliwości. Każdy z nas używa różnych kosmetyków, których zadaniem jest podkreślenie atrakcyjności fizycznej. Podstawowymi artykułami higienicznymi jest mydło, płyn do kąpieli i dezodoranty o właściwościach antyperspiracyjnych.
Półki sklepowe, aż uginają się pod ciężarem szerokiej gamy produktów. Zakup idealnego specyfiku może przysporzyć nie lada problemów, tym bardziej, że każdy preparat produkowany jest na bazie różnych składników i aromatów.

Z całą pewnością nie warto kierować się atrakcyjną ceną nabycia, gdyż w rezultacie możemy być pewni, że produkt nie zapewni korzystnych dla naszej skóry efektów. Poza tym dezodoranty dobrej jakości nie należą do kosztownych inwestycji, a przeznaczone na nie pieniądze nie będą wyrzucone w błoto. Przemyślany zakup, najlepiej sprawdzonego dezodorantu zagwarantuje wysoką ochronę skóry przed nadmiernym poceniem, neutralizację przykrego zapachu oraz uczucie odświeżenia nawet do 72 godzin. Niektóre posiadają właściwości pielęgnacyjne, dodatkowo nawilżają i zapobiegają podrażnieniom spowodowanym depilacją. Dla kobiet, których problemem jest delikatna, podatna na uczulenie skóra zaleca się stosowanie produktów bazujących na wyciągu z rumianku i aloesu. Mineralne są idealnym rozwiązaniem dla pań źle tolerujących sole aluminium i alkohol. Sole aluminium i parabeny zawarte w wielu kosmetykach zatrzymują wydzielanie się potu, przez co toksyny nie mają szans wydostania się z organizmu, wywołując nierzadko stany zapalne skóry w postaci wysypki.

Ogromną zaletą innowacyjnych produktów jest ochrona ubrań przed powstawaniem żółtych plam pod pachami i białych śladów na bluzkach oraz fakt, że można je aplikować na niemalże całą powierzchnię skóry. Współcześnie największą popularnością cieszą się dezodoranty w spreju, sztyfcie i kulce. Wybór uzależniony od osobistych preferencji użytkownika, efektywności i komfortu podczas aplikacji. O zakupie nierzadko decyduje zapach zbliżony do ulubionych perfum lub balsamu do ciała, dzięki czemu uniknąć można niezadowalającej eksplozji aromatów. Ostatnim kryterium przeważającym o zakupie jest wydajność preparatu. Z reguły kulki i sztyfty wystarczają na ponad miesiąc systematycznego użytkowania, jednak wszystko uzależnione jest od intensywności, z jaką zostają wykorzystywane. Średnia cena zakupu dobrego dezodorantu, niezależnie od rodzaju waha się w granicach 10-20 złotych, dlatego nie jest to wydatek, na który nie moglibyśmy sobie pozwolić.