lodowka-w-paskiLodówka jest takim sprzętem, który zwykle kupowane jest na lata. W efekcie na drzwiczkach oraz innych powierzchniach widać upływającego ducha czasu. Wszelkie zadrapania i zarysowania sprawiają, że lodówka przestaje wyglądać ładnie, zaburzając jednocześnie estetykę całej aranżacji w kuchni. Nie ma jednak sensu kupować zupełnie nowego sprzętu, jeśli ten dotychczasowy pracuje całkiem sprawnie. Lepszym, a co najważniejsze – tańszym rozwiązaniem, jest zakup maty magnetycznej. Obok specjalnych naklejek są produktami, które szybko i bez większych kosztów są w stanie odmienić aranżację kuchni.

Mata magnetyczna na lodówkę pozwala na natychmiastowe zatuszowanie wszelkich niedoskonałości, a jednocześnie udekorowanie pomieszczenia kuchennego. Są bowiem dostępne w wielu różnych motywach, które można dopasować do swoich oczekiwań i stylu. W ofercie można znaleźć maty typowo kuchenne, jak również przedstawiające abstrakcje, zwierzęta, krajobrazy, rośliny. Ponadto w niektórych sklepach istnieje możliwość wykonania maty na indywidualne zamówienie – z własnego zdjęcia. Taka opcja sprawia, że mata na lodówkę może okazać się świetnym, a przy tym nieszablonowym pomysłem na prezent.

Chcąc mieć pewność, że lodówka będzie wyglądała estetycznie, należy wybierać wyłącznie te maty, które tworzone są z wysokiej jakości materiałów. Dlatego warto zakupów dokonywać w sprawdzonych sklepach, które oferują produkty drukowane przy zastosowaniu najlepszego sprzętu. Jest to bowiem gwarancją doskonałego wydruku – z kolorami głębokimi i nasyconymi. Niemałe znaczenie ma również pokrycie laminatem. Dzięki temu mata nie tylko chroni lodówkę przed zarysowaniami, ale sama jest odporna na wszelkie uszkodzenia – również na blaknięcie. To sprawia, że zarówno mata, jak i lodówka wyglądają jak nowe – przez cały okres użytkowania.

Atutem mat jest łatwość ich przyklejania. Właściwie nie potrzeba żadnych specjalistycznych umiejętności, żeby dokonać tego profesjonalnie. Wystarczy bowiem przyłożyć ją do powierzchni i … gotowe. Nie trzeba przy tym obawiać się jakichkolwiek pęcherzyków powietrza.

W każdej chwili matę można zdjąć i wymienić na nową, jeśli poprzednia Ci się znudzi. Tym bardziej, że jej koszt nie jest wysoki – 130-220 zł (w zależności od wysokości sprzętu).