h&mCo roku tony odzieży i tekstyliów kończą na składowiskach odpadów, podczas gdy aż 95% z nich nadaje się do ponownego wykorzystania.

Chcąc zminimalizować niekorzystny wpływ, jaki przemysł modowy wywiera na środowisko naturalne oraz ograniczając ilość rzeczy, które kończą na składowiskach odpadów – sklepy H&M prowadzą zbiórkę wszelkich ubrań, niezależnie od ich marki, jakości czy stanu.
Obecnie przyjmowana jest wyłącznie odzież.

Jeśli w swojej garderobie posiadasz znoszone, podarte albo niemodne rzeczy, zamiast gromadzić je na dnie szafy albo wyrzucać, przynieś je do sklepu H&M.
Listę sklepów znajdziesz w odpowiedniej zakładce na stronie: www.hm.com/longlivefashion
W ten sposób pomożesz zmniejszyć ilość niepotrzebnie wyrzucanych ubrań i nie pozwolisz modzie się zmarnować.

Za każdą przyniesioną torbę ubrań otrzymasz kupon o wartości 5 PLN uprawniający do zniżki przy następnych zakupach.

Dziennie każdy klient może oddać dwie torby na zakupy wypełnione ubraniami.

Twoje ubrania zostaną wysłane do najbliższego zakładu przetwarzania, gdzie zostaną poddane klasyfikacji i ręcznie posegregowane.

  • Do ponownego noszenia. Odzież, która nadaje się do ponownego noszenia, jest wprowadzana na rynek dóbr z drugiej ręki.
  • Do ponownego użycia. Tekstylia, które nie nadają się już do noszenia, są przetwarzane na inne produkty, jak szmatki i ściereczki do sprzątania.
  • Recykling. Tekstylia, których nie można powtórnie użyć, dostają drugą szansę: wykorzystuje się je jako włókna tekstylne lub używa do produkcji materiałów tłumiących i izolacyjnych w przemyśle motoryzacyjnym.
  • Energia. Kiedy ponowne noszenie, używanie lub recykling nie wchodzą w grę, tekstylia wykorzystuje się do produkcji energii.

Cel:
NIC NIE MOŻE SIĘ ZMARNOWAĆ.
Akcję prowadzi Charity star H&M.
Za każdy kilogram zebranych ubrań firma H&M przeznaczy 0,02 EUR na rzecz lokalnych organizacji pożytku publicznego i rozwój technologii recyklingu. Aby dowiedzieć się więcej o ilości zebranych ubrań i zgromadzonych pieniędzy, a także poznać organizację dobroczynną wybraną w danym kraju, odwiedź: www.hm.charitystar.com

Więcej informacji znajdziesz tutaj:
hm.com/longlivefashion
hm.charitystar.com
ico-spirit.com

 

A tak wygląda odebrany kupon:

kupon_hm