divingEgipt, leżący u wybrzeży Morza Czerwonego, określany mianem kraju słońca, złotych piasków i lazurowych mórz, jest destynacją, która cieszy się ogromną popularnością wśród turystów z całego świata. Jednak w egipskich kurortach spotkać można nie tylko osoby, spragnione słodkiego lenistwa w promieniach słońca, ale także pasjonatów rozmaitych sportów wodnych, a przede wszystkim nurkowania.

Nurkowanie w Sharm el Sheikh

Sharm el Sheikh jest bez wątpienia jedną z najchętniej odwiedzanych egipskich miejscowości. Amatorzy podwodnych przygód, spędzający urlop w Sharm el Sheikh, mają do swojej dyspozycji ponad 30 miejsc nurkowych. Początkujący miłośnicy tego sportu znajdą w Sharm liczne płytkie ogrody koralowe, natomiast doświadczeni odkrywcy mogą podziwiać swoiste eksponaty skrywane na większych głębokościach.

Spośród najsłynniejszych miejsc nurkowych w tym regionie wyróżnia się Shark Reef w Parku Narodowym Ras Mohammad oraz cieśninę Tiran, którą zdobi zapierająca dech w piersiach rafa koralowa. Sharm el Sheikh jest także znakomitą bazą wypadową pod organizację wypraw, których celem są zatopione wraki statków. W tym świetle nie ulega wątpliwości, że kurort nie bez powodu jest uznawany za jedno z najlepszych miejsc nurkowych w Egipcie.

Nurkowanie w Hurghadzie

Pasjonatów nurkowania z najodleglejszych zakątków globu nigdy nie brakuje również w Hurghadzie. W miejscowości odnaleźć można liczne bazy nurkowe, które zachwycą nawet najbardziej doświadczonych amatorów tej aktywności. Natomiast osoby rozpoczynające swoją podwodną przygodę mogą wziąć udział w kursie nurkowania, organizowanym przez znajdujące się w kurorcie szkółki.

Na planujących nurkowanie w Hurghadzie czekają zachwycające rafy koralowe, wokół których wcale nie tak rzadko można spotkać delfiny. Z kolei spragnieni wyzwań miłośnicy nurkowania mogą spróbować swoich sił na stromych ścianach i podczas eksploracji okolic wraków statków. Innymi słowy nurkowanie w Hurghadzie to gwarancja niesamowitych wrażeń.

Nurkowanie w Marsa Alam

Kurort Marsa el Alam leży na Riwierze Marsa Alam, około 250 kilometrów na południe od Hurghady. Za sprawą bardzo czystej i przejrzystej wody, bogactwa dzikiej przyrody i pięknych raf koralowych z powodzeniem może pretendować do miana jednego z najlepszych miejsc nurkowych w Egipcie, które swoją atrakcyjność zawdzięcza również podwodnym jaskiniom i korytarzom.

Egipt to dla wielu miłośników nurkowania wymarzone miejsce na urlop. Na szczęście, to turystyczne pragnienie można z łatwością spełnić, a prawdziwy skarbiec ofert wypoczynku w Egipcie czeka na turystów http://www.fly.pl/wycieczki/egipt/. Wystarczy kilka chwila, by niczym za dotknięciem czarodziejskiej różdżki znaleźć się w nurkowym raju w najpopularniejszych egipskich kurortach.