Urlop na KrecieUrlop na Krecie ucieczką od codzienności

Kreta jest nie tylko największą, ale też jedną z najchętniej odwiedzanych wysp Grecji. Szczególną popularnością cieszy się między innymi wśród kobiet marzących o oderwaniu się od obowiązków zawodowych i domowych.

Atrakcje regionu Chania

Świetną propozycją na regeneracyjny urlop na Krecie może być pobyt w jednym z kurortów regionu Chania, uznawanego za najpiękniejszy na wyspie. Swoistym sercem, a zarazem największym ośrodkiem tego obszaru jest miasto Chania, którego historia sięgać może nawet IV wieku p.n.e. Ze względu na swoje burzliwe, ale bardzo fascynujące dzieje, Chania może poszczycić się prawdziwym bogactwem cennych zabytków, wśród których wyróżnia się dawną twierdzę, łaźnie tureckie, malownicze kamieniczki czy wenecki port, będący głównym symbolem miasta.

Wczasy w regionie Chania warto urozmaicić wycieczką do Wąwozu Samaria, jednego z najdłuższych w Europie, gdzie można odbyć niezwykle inspirujące spotkanie z zachwycającą matką naturą. Amatorki aktywnego wypoczynku mogą ponadto zdecydować się na przejażdżkę rowerową, niezapomnianą podwodną przygodę czy wizytę w pobliskim parku wodnym. Natomiast panie poszukujące niewyczerpanych źródeł błogiego relaksu z pewnością odnajdą je na pięknych plażach regionu Chania.

Najpiękniejsze zakątki regionu Heraklion

Sławą o światowym zasięgu może pochwalić się także region Heraklion, w zasięgu którego leżą dawne ośrodki kultury minojskiej, a ponadto największe na Krecie miasto Heraklion, będące jednocześnie stolicą wyspy. W mieście Heraklion nie brakuje zarówno imponujących zabytków, będących najlepszymi świadectwami jego historii, jak i doskonale się z nimi komponujących współczesnych akcentów, przybierających postać nowoczesnej zabudowy o nieco kosmopolitycznym charakterze.

W samym mieście Heraklion warto zobaczyć pozostałości murów obronnych, średniowieczną fortecę oraz Stare Miasto, zdobywające serca turystów panującą tam atmosferą. Świetnym pomysłem będzie też wycieczka do Knossos, gdzie znajduje się słynny pałac minojski ze znanym z mitologii labiryntem, zamieszkiwanym przez Minotaura. Z kolei w czasie wolnym można z powodzeniem oddawać się pielęgnowaniu sportowych pasji, nie tylko na wodzie, ale też na lądzie lub po prostu rozkoszować się słodkim lenistwem w promieniach słońca.

Mała miejscowość czy tętniący życiem kurort?

W bogatej ofercie wczasów all inclusive na wyspie Krecie, którą poszczycić się może między innymi biuro Rainbow Tours, odnaleźć można także wiele propozycji wyjazdów do innych kreteńskich kurortów. W zależności od preferencji można zdecydować się na pobyt w zacisznej, urokliwej miejscowości, jak i tętniącym życiem, pełnym rozmaitych rozrywek centrum turystycznym.

Kreta już od lat cieszy się ogromną popularnością i uznaniem w oczach turystów z całego świata. Niekwestionowanemu urokowi wyspy nie może oprzeć się także wiele kobiet, marzących o spędzeniu niezapomnianego urlopu z dala od natłoku obowiązków i codziennych wyzwań.