1396955_49065589Psujące się w toku użytkowania sprzęty czy instalacje albo zwykłe przypadkowe zdarzenia sprawiają, że warto w swojej domowej książce telefonicznej mieć kontakt do sprawdzonych fachowców.

 Zalane mieszkanie, przeciekający zlew

Jest to niewątpliwie jedno z częściej występujących zdarzeń zgłaszanych ubezpieczycielom. W wielopiętrowych budynkach zalania zdarzają się nagminnie. Jeśli nie jest się ubezpieczonym od odpowiedzialności cywilnej, to należy liczyć się z kosztami ewentualnego zalania sąsiada (źródło: http://www.gofin.pl/17,2,132,106030,co-zrobic-gdy-dojdzie-do-zalania-mieszkania-przez-sasiada.html). Takim sytuacjom można przeciwdziałać, jeśli reaguje się szybko na pojawiające się oznaki – zatkana rura odpływu lub cieknący kran powinny być powodem do szybkiej naprawy. Jeśli sam nie potrafisz tego zrobić – dzwoń po sprawdzonego i wiarygodnego fachowca, który sprawnie pozbędzie się powstałych problemów. W podręcznej książce telefonicznej zawsze warto mieć numer telefonu do hydraulika.

Awaria prądu

Problem z prądem to typowe zadanie dla elektryka. Jeśli podejrzewasz, że gdzieś w instalacji doszło do zwarcia, szukaj specjalisty, który pomoże naprawić taką usterkę. Oczywiście nie ma potrzeby dzwonić po fachowca, kiedy trzeba wyłącznie wymienić żarówkę lub korki, ale inne, nawet drobne naprawy, powinna robić osoba, która posiada odpowiednią wiedzę i umiejętności.

Nie polecamy samodzielnych napraw tym, którzy nie mają w tej materii doświadczenia. Warto posiadać kontakt do sprawdzonego i wiarygodnego specjalisty. Samozwańczy fachowiec może narobić większych szkód, nie mówiąc już o przykrych dla domowników konsekwencjach w postaci na przykład źle podłączonych gniazdek, które mogą być źródłem porażenia.

Zatrzaśnięte drzwi lub zgubione klucze – gdzie szukać pomocy?

Jeśli nie możesz dostać się do własnego domu, szybką pomoc uzyskasz w profesjonalnych firmach, które specjalizują się w otwieraniu zamków bez konieczności wyważania drzwi lub psucia samych mechanizmów zamykania. Ofertę takich firm z powodzeniem można znaleźć na stronach internetowych, na przykład na www.pogotowie-zamkowe-wroclaw.pl.

Ta usługa ma szczególne znaczenie, kiedy właściciel nie może otworzyć drzwi antywłamaniowych. Wtedy wykwalifikowany personel posiadający właściwy sprzęt i umiejętności jest gwarantem, że drzwi zostaną otwarte szybko, a w razie problemów i uszkodzenia zamka w miejsce zostanie włożony od razu jego sprawny odpowiednik.