141694636198285700Niezależnie od tego czy mieszkamy w domu czy bloku ciągle potrzebujemy jakichś drobnych prac, a to naprawy cieknącego kranu, odwiezienia pralki do naprawy, przywrócenia sprawności kontaktu, w którym poluzowały się kable czy odmalowania łazienki. Jeśli chodzi o prace typowo majsterkowe z reguły powierzamy je dla naszych mężczyzn, ale jak wiadomo nie zawsze wychodzi to dobrze i nie zawsze panowie mają ochotę na zrobienie czegoś we własnym domu i odkładają to na później. Jednak co zrobić w przypadku, gdy w naszym domu nie ma nikogo, kto mógłby usunąć odpowiednią usterkę a nie mamy za wiele pieniędzy na wynajęcie fachowca?

Rozwiązanie jest bardzo proste – konkretnie wymiana usług. Co kryje się pod tą nazwą? Ktoś wpadł na bardzo ciekawy pomysł. Wyobraźmy sobie sytuacje, że dla Pani Grażyny psuje się telewizor i szuka osoby, która potrafi go naprawić, na jej zapotrzebowanie odpowiada Konrad, który zna się na elektronice, a w zmian chciałby zjeść dobry, domowy obiad czy też poszukuje kogoś do umycia okien. Pani Grażyna wykonuje usługę dla Konrada, a Konrad dla Pani Grażyny i każdy jest zadowolony. Przykładów jest bardzo wiele, dzięki wymianie usług możemy przykładowo nauczyć się odpowiedniego języka, skorzystać z noclegu, opieki nad dzieckiem czy ogólnie skorzystać z czegoś co nas w danym momencie interesuje. Wszystko wygląda bardzo prosto, ale pozostaje kwestia jak znaleźć osoby, które chciałyby wymienić się z nami odpowiednimi usługami?

Oczywiście najprostsze rozwiązanie to Internet, za pomocą którego docieramy do serwisu swapster.pl. Serwis skupia osoby, które chcą wymieniać się usługami, wystarczy się zarejestrować i dodać usługi, które chcemy oferować lub wyszukać usługi, które chcielibyśmy otrzymać od innych. Oprócz samych usług, serwis pozwala nam wymieniać się także różnego rodzaju przedmiotami.

Czy są osoby chętne na wymianę usług? Okazuje się, że masa osób oferuje swoje usługi i dzięki temu wreszcie możemy spełnić swoje marzenia, uczyć się języków, podróżować, w końcu doprowadzić nasze domowe sprzęty do odpowiedniego stanu, a to wszystko całkowicie za darmo. Każdy potrafi coś robić, więc nie ma problemu z tym, żeby odpowiednio odwdzięczyć się dla osób, które spełniają nasze potrzeby. A Ty jakich usług potrzebujesz?