141656642469889900Współczesne czasu narzuciły kult zadbanego, zgrabnego i… gładkiego ciała. Jeszcze kilkanaście lat temu depilację uważano za fanaberię, dziś zaliczana jest do zwykłym zabiegów pielęgnacyjnych. Niestety, należy ją stale powtarzać. Na trwałe pozbycie się owłosienia jest tylko jeden sposób – depilacja laserowa.

Obecnie depilują się nie tylko kobiety, ale także mężczyźni. Co więcej, zabieg ten nie ogranicza się jedynie do obszary dołów pachwowych. Depilowane są także nogi, plecy, wąsik na twarzy, ręce oraz obszar bikini. Ujemną stroną usuwania owłosienia jest jego stałe odrastanie. Przy zastosowaniu zwykłej maszynki czy depilatora dochodzi także problem odrastania ciemniejszych i grubszych włosków, albo co gorsza, ich wrastanie.

Istnieje wiele metod depilacyjnych: maszynka do golenia, depilator, pasta cukrowa, wosk i specjalne kremy rozpuszczające owłosienie. Każda z nich ma swoje wady i zalety – jedne są czasochłonne, drugie bolesne, a jeszcze inne mało skuteczne. Aby cieszyć się gładkością skóry przez bardzo długi czas, warto zainwestować w zabieg depilacji laserowej.

Jak przygotować się do depilacji laserowej?

Kiedy podejmiesz decyzję o usunięciu owłosienia za pomocą lasera, powinieneś odpowiednio przygotować się do tego zabiegu. Po pierwsze wybierz miejsce, w którym będzie przeprowadzony zabieg. Warto wybrać sprawdzone ośrodki, np. renomowane gabinety medycyny estetycznej lub miejsca polecane przez znajomych. Ważne, żeby zabiegi wykonywała osoba doświadczona, która będzie potrafiła odpowiedzieć na wszystkie ewentualne pytania.

Dzień przed zabiegiem powinno się ogolić miejsce, które ma być depilowane laserem. Nie jest wymagana odpowiednia długość włosków. Jeśli wcześniej dokonywane były depilacje polegające na usuwaniu włosków, należy odczekać około miesiąca, aż ponownie odrosną. Przed samym zbiegiem nie powinno się także korzystać z solarium ani intensywnie opalać. Wszystko to podrażnia skórę, a laser może jeszcze pogłębić ten problem.

Jak wygląda zabieg depilacji laserowej?

W tym celu używane jest specjalne urządzenie wytwarzające fale, których zadaniem jest zniszczyć mieszek włosowych. Dostępne są różne modele laserów przeznaczonych do depilacji laserowej. Jednym z najskuteczniejszych jest laser diodowy Vectus, który potrafi pochłonąć dużą ilość melaniny zawartą we włosach. W wyniku absorbcji barwnika następuje uszkodzenie struktury włosa, który już nie odrasta. Laserem takim posługuje się klinika EsteticMed z Bydgoszczy, która precyzuje, jak powinien wyglądać sam zabieg.

Depilacja laserem rozpoczyna się zmierzeniem poziomu melaniny. Na podstawie uzyskanych danych urządzenie automatycznie ustawia optymalne parametry, które pozwolą uzyskać świetne rezultaty, a jednocześnie nie dopuszczą do jakichkolwiek poparzeń – mówi konsultant EsteticMed.

W zależności od depilowanego miejsca wybierana jest głowica o małej lub dużej średnicy. Zostaje ona przystawiona do skóry i następuje wówczas wytworzony impuls światła. Depilacja takim laserem nie zajmuje dużo czasu, a efekty, jakie się uzyskuje warte są każdego poświęcenia. Laser stosowany w klinikach EsteticMed posiada dodatkowo końcówki chłodzące, które niwelują uczucie ciepła, mogące pojawiać się przy takim zabiegu.

Jakie efekty można uzyskać?

Wszystkie lasery zastosowane do depilacji oddziałują tylko na włosy w fazie wzrostu, jednakże  te nie rosną one w takim samym tempie. Dlatego też zabieg ten trzeba najczęściej powtórzyć. Po zakończeniu serii można spodziewać się usunięcia niechcianego owłosienia nawet do 80%, a pierwsze efekty widać już po pierwszym zabiegu. Najlepsze rezultaty będą zauważalne u osób z ciemnymi włosami, jako że to one zawierają najwięcej melaniny. Inne włoski, które pozostaną na skórze będą wyraźnie słabsze, cieńsze i bledsze, więc nie będą zbyt widoczne dla innych.

Kto może poddać się depilacji laserowej?

Skorzystać z niej mogą wszyscy, zarówno kobiety, jak i mężczyźni. Szczególnie polecana jest dla osób o ciemnych włosach. Kolor blond i rudy nie posiada dużo barwnika i przez to depilacja może nie być skuteczna, natomiast włosy siwe w ogóle nie posiadają melaniny, przez co osoby z takim kolorem włosów powinny wybrać inną metodę depilacji. Każdy, kto nie jest w ciąży, nie posiada świeżej opalenizny, nie ma problemów skórnych i nie posiada rozrusznika serca może skorzystać z dobrodziejstw depilacji laserowej.

Artykuł został stworzony przez specjalistów z kliniki EsteticMed z siedzibami w Bydgoszczy i Częstochowie: www.esteticmed.pl