141650019072895100Zaproszenie na imieniny to nie tylko możliwość spotkania się z rodziną i przyjaciółmi. To także dylemat, jakim prezentem obdarować solenizanta, żeby sprawić mu radość, i aby nasz wybór był na tyle trafiony, by podarek nie wylądował na dnie szafy. Okazuje się, że zakup idealnego prezentu wcale nie jest taki prosty.

Dla młodego coś dobrego

Prezent imieninowy, to zazwyczaj forma symbolicznego podarku, który ma podkreślić sympatię, jaką okazujemy solenizantowi. Warto więc zastanowić się nad odpowiednim jego wyborem. Przyjaciel, siostra lub kuzyn niespecjalnie ucieszą się kryształowym wazonem, szczególnie, gdy ich wiek nie przekroczył jeszcze 30 lat. Młode osoby oczekują raczej czegoś, co będzie odpowiedzią na ich zainteresowania. Ciekawa książka, płyta z ulubioną muzyką, czy dvd z filmem, który wywołuje miłe wspomnienia, będzie prezentem, który z pewnością ucieszy. Jeśli chcemy przeznaczyć na kupno prezentu nieco więcej pieniędzy, możemy zaszaleć. Kilkudniowy wypoczynek w SPA, ekstremalny rajd terenowym samochodem, to tylko przykłady oryginalnych prezentów.

Co ucieszy seniora?

Znacznie trudniej wybrać prezent dla seniora. Babcia czy dziadek twierdzą bowiem, że wszystko już mają i wystarczy im bukiet kwiatów. Na szczęście większość zaproszonych gości nie bierze tych słów na poważnie. Co więc kupić seniorom na imieniny? W tym przypadku ciepły koc, wygodne kapcie, czy skórzane rękawiczki nie będą prezentami, które zostaną odebrane negatywnie. Wręcz przeciwnie, taki prezent z pewnością ucieszy i babcię i dziadka. Wystrzegajmy się jednak prezentów w postaci garnków, patelni czy kompletu szklanek – to nie podarki dla solenizanta, a dla domu.

Liczy się pamięć

Jakikolwiek prezent wzbierzemy, pamiętajmy jednak, że najważniejsza jest pamięć, którą wyrazić możemy nawet drobnym upominkiem. Nie zapomnijmy też obdarować solenizanta bukietem kwiatów i laurką, którą każda babcia i każdy dziadek, z pewnością zostawią na pamiątkę.