shutterstock_116260471Nasza skóra potrzebuje ochrony zarówno w ciągu dnia, jak i kiedy śpimy, w nocy. Jednak tak jak i nasza aktywność zmienia się w zależności od pory doby, tak również zmieniają się potrzeby naszej skóry. Zobacz, czym różnią się kremy na dzień i na noc.

W naszej kosmetyczce znajdziemy na pewno specyfiki na każdego rodzaju problemy skóry, na przykład na wysuszenia, podrażnienia, zmiany trądzikowe czy nawet przebarwienia. Jest jednak jeden rodzaj kremu, o którym bardzo często zapominamy – krem na noc. Wiele osób uważa, że z powodzeniem można stosować ten sam krem rano i wieczorem. Otóż nie. Krem na dzień i krem na noc sprofilowane są do wykonywania zupełnie innych zadań. Dlatego też w naszej kosmetyczce nie powinno zabraknąć ani kremu nawilżającego do twarzy na dzień, ani i kremu odżywczego lub regenerującego na noc.

 

Krem na dzień powinien przede wszystkim zapewniać skórze nawilżenie i chronić ją przed promieniowaniem słonecznym UV. Dlatego też odpowiedni krem nawilżający do twarzy zawiera filrty, które chronią cerę zarówno w lecie, jak i w zimie. Dodatkowo, aby skóra zyskała odporność na czynniki zewnętrzne, potrzebne jest wzmocnienie naturalnej bariery hydrolipidowej. W tym celu spotykamy w kremach na dzień składniki takie, jak lipidy, flawonoidy i kwasy roślinne. Kosmetyki stosowane rano i w ciągu dnia powinny też być bogate w witaminy A i E, które działają ochronnie i chronią nas przed działaniem wolnych rodników, przez co spowalniają starzenie się skóry. Trzeba pamiętać, że krem na dzień to przede wszystkim doskonałe uzupełnienie niedoborów wody w głębszych warstwach skóry. Warto poszukać takiego kosmetyku, który szybko się wchłania i nadaje się pod codzienny makijaż. Świetnym pomysłem do porannej pielęgnacji jest dobry krem nawilżający do twarzy Garnier.

 

Krem na noc ma zupełnie inaczej sprofilowane działanie. Przede wszystkim działa, kiedy śpimy i nasz organizm wypoczywa. Nie potrzebujemy, aby dobrze współpracował z podkładem, ponieważ w nocy nie stosujemy na twarz innych kosmetyków. Głównym zadaniem kremu na noc jest zapewnienie skórze regeneracji i odżywienia. Podczas gdy śpimy, skóra może się zregenerować i uzupełnić niedobory potrzebnych składników.

Kremy na noc zawierają składniki na bazie olejków i wyciągów roślinnych, pomagające skórze odzyskać jędrność i elastyczność po męczącym dniu. Dlatego też jest on bardziej gęsty i nie wchłania się tak szybko, pozostawiając na powierzchni skóry lekki film.