4408495570_ea39caac71Udało ci się wypatrzeć na aukcji internetowej wymarzony fotel? A może po prostu znalazłeś go na śmietniku? Jest wyjątkowo duży, ma szerokie podłokietniki oraz oparcie, a do tego oryginalnie rzeźbione nogi, ale jego tapicerka woła o pomstę do nieba? W takim przypadku nie musisz z niego rezygnować – pomoże ci tapicer meblowy, który potrafi przeprowadzić metamorfozę nawet najbardziej zniszczonego mebla!

Fotel jak nowy

Profesjonalne tapicerowanie mebli wymaga zarówno wiedzy i doświadczenia, jak i dostępu do nowoczesnego zaplecza, aby efektem był zachwycający fotel, który wygląda jak nowy. Najczęściej wtedy, gdy nie tylko jego materiał obiciowy, ale również pianka i sprężyny są zniszczone, przeprowadza się kompleksową wymianę wszystkich elementów – także konieczna może być renowacja stelaża, na przykład jego wyszlifowanie i pomalowanie na nowo.

Możesz jednak zlecić tego rodzaju prace w jednym zakładzie, na przykład Tapex Design pod Warszawą, którego specjalnością jest renowacja i naprawa mebli oraz tapicerstwo meblowe. Tobie pozostaje tylko wskazać na kolorystykę konstrukcji oraz wybrać materiał obiciowy, a eksperci zajmą się za ciebie wszystkim.

Ile to kosztuje?

Jeżeli chcesz zlecić tapicerowanie mebli, ceny są zależne od szeregu czynników. Znajdują się wśród nich przede wszystkim wielkość mebla oraz jego stopień skomplikowania konstrukcji oraz jej stan techniczny, a także wybrane materiały obiciowe – najwięcej trzeba będzie zapłacić za skórę naturalną, tańsze są z kolei skóry ekologiczne oraz materiały tekstylne.

Zazwyczaj usługi tapicerskie tego rodzaju to wydatek rzędu 300-1000 złotych zależnie od wybranych materiałów obiciowych. Najlepiej skontaktować się z firmą zajmująca się tapicerstwem, aby uzyskać szacunkową wycenę.

Zatem jeżeli udało ci się znaleźć zachwycający fotel, który idealnie pasowałby do twojego domu, ale też wymaga on renowacji, w takim przypadku warto skorzystać z usług specjalistów – dzięki nim możesz stać się właścicielem oryginalnego i wyjątkowo komfortowego mebla w naprawdę przystępnej cenie!