18241238490_705b91d90fBudujemy coraz bardziej ekologiczne domy, które pobierają mało energii i są przy tym bardzo komfortowe. Ostatnim trendem na rynku nieruchomości są także wielorodzinne ekobudynki – ekologiczne apartamenty, które z pewnością spełnią oczekiwania osób, którym na sercu leży ochrona środowiska. Skorzystanie z takiej oferty pozwala także na uzyskanie dopłaty!

Zalety ekobudynków

Korzyści z mieszkania w ekologicznym budynku jest naprawdę dużo, ale przede wszystkim trzeba wymienić niskie koszty jego eksploatacji, dlatego też jego zakup będzie przyszłościową decyzją. Specjalna konstrukcja budynku oraz jego usytuowanie względem stron świata pozwala na wyeliminowanie mostków termicznych, a zaawansowane systemy wentylacji umożliwiają na zwrócenie nawet do 70% energii. Ponadto do jego postawienia stosuje się lepsze materiały budowlane, co przekłada się na zmniejszenie przenikania ciepła. W ten sposób budynek jest niskoemisyjny.

Dopłata za zamieszkanie w ekobudynku

Co więcej, ze względu na zamieszkanie w ekologicznym budynku inwestorzy mogą również uzyskać dopłatę przy zaciąganiu kredytu. W tym celu należy wybrać dewelopera, który w swojej ofercie posiada mieszkania z dopłatą Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej (NFOŚiGW) – jest to możliwe przy spełnieniu standardu NF40, który oznacza zużycie energii mniejszej niż EUco ≤ 40 kWh/(m2 *rok). Konieczne jest podpisanie umowy z deweloperem oraz złożenie odpowiednich dokumentów kredytowych w banku, który oferuje dopłaty – jest to możliwe od momentu przygotowania aktu notarialnego. Następnie należy poczekać do zakończenia inwestycji i uzyskać dokument potwierdzający standard energetyczny budynku. Po sprawdzeniu wszystkich pism można uzyskać dopłatę w wysokości 11 tysięcy złotych brutto przeznaczonych na poczet spłaty kredytu.

Jeżeli interesują cię takie właśnie nowe mieszkania od dewelopera w Warszawie, sprawdź przede wszystkim ofertę Marvipol Development – Lake Park Apartments. Inwestycja obejmuje 140 mini apartamentów, które są położone nad jeziorem. Więcej informacji można uzyskać na stronie internetowej inwestycji.