O żyrandolach kryształowych napisano i powiedziano już naprawdę wiele. Niezwykle popularne były jakiś czas temu i tylko w określonych typach domów. Dziś wracają do łask i jak się okazuje, są uniwersalne. Dlaczego warto kupić lampy kryształowe i gdzie pasują najlepiej? Sprawdziliśmy to!

Żyrandole kryształowe – gdzie pasują

Utarło się przekonanie, że żyrandole kryształowe pasują tylko i wyłącznie do pompatycznych wnętrz, prestiżowych budynków i pałacyków w staroangielskim stylu. Okazuje się, że współcześnie jest zupełnie odwrotnie. – Nowoczesne lampy kryształowe to tak naprawdę wiele rozwiązań, z których każdy wybierze coś dla siebie. Dają one wiele możliwości aranżacyjnych, pasują do wnętrz w każdym stylu, są ciekawie zaprojektowane i wykonane z doskonałych materiałów. – mówi ekspert z serwisu porczela.pl

Kryształowe cacka można z powodzeniem połączyć z wnętrzami w każdym stylu – oczywiście należy pamiętać, by zachować umiar – zarówno w aranżacji wnętrz, jak i wyborze lampy kryształowej.

Lampa kryształowa – czy rzeczywiście jest uniwersalna?

Okazuje się, że z powodzeniem można łączyć tego rodzaju oświetlenie ze stylem rustykalnym, nowoczesnym, minimalistycznym czy też eklektyzmem. – Kryształowy żyrandol sam w sobie stanowi dekorację, należy zatem być bardzo ostrożnym w wyborze innych elementów aranżacji. Trzeba naprawdę zachować umiar, by całość nie była zbyt przytłaczająca i tandetna. Taka lampa doskonale prezentuje się w surowych wnętrzach – nawet w stylu industrialnym, jak i przytulnych aranżacjach shabby chic. Sprawdzi się zarówno w salonie, jak i sypialni. Kryształy to w końcu lampy niezwykle uniwersalne. – dodaje ekspert z porczela.pl

Odpowiednio wkomponowane we wnętrza żyrandole kryształowe z pewnością będą ich ozdobą i dopełnieniem ich aranżacji. To jedne z najpopularniejszych i najmodniejszych lamp – dodamy tylko, że nic nie wskazuje na to, by trend ten miał się zmienić, zatem żyrandol kryształowy to prawdziwy strzał w aranżacyjną dziesiątkę!