Przyjemnie jest choćby raz w życiu pojechać na egzotyczną wycieczkę, opuszczając na co najmniej parę dni ojczystą Europę. Dla wielu osób celem takich wypraw jest Egipt, ale warto pomyśleć, czy nie skierować się w innym kierunku. Również do Afryki, ale do jej północno-zachodniej części, a konkretnie – do Maroka. Dlaczego? Powodów jest kilka.

Dobre pomysły na podróż do Maroka

Turyści przybywający do Maroka zatrzymują się najczęściej w nadmorskich kąpieliskach nad brzegami Atlantyku oraz Morza Śródziemnego. Jeśli jednak chce się spędzać czas aktywnie, są różne pomysły na podróż w głąb kraju. Wiele osób udaje się do tętniących życiem miast, które łączą ze sobą tradycję i nowoczesność, jak Rabat, Casablanca, Tanger, Marrakesz, Agadir czy Ifrane. Ciekawi zabytków przeszłości powinni odwiedzić co najmniej jedną z trzech dawnych stolic (Fez, Marrakesz i Meknes), a osoby zainteresowane Berbeami i ich kulturą powinny udać się na południe kraju. Ponadto warto zauważyć, że kraj ten słynie z kosmetyków, a konkretnie olejku arganowego, który zwany jest „płynnym złotem Maroka”.  Wytwarza się go z owoców arganii żelaznej, a proces produkcji jest bardzo specyficzny. W wielu wsiach Maroka można oglądać kobiety szykujące go w sposób naturalny – od początku do końca odbywa się to ręcznie.  Olej ten posiada właściwości medyczne oraz szerokie zastosowanie w kosmetologii. Dzięki temu nie tylko olej, ale Maroko kosmetyki może zaoferować całemu światu – w sieci istnieje wiele wyspecjalizowanych sklepów, w których dostępne są tylko i wyłącznie produkty z tego kraju.

Czy warto odwiedzić Maroko?

Ponieważ turystyka ma olbrzymie znaczenie w gospodarce Maroka, infrastruktura i atrakcje dla przyjezdnych są bardzo dobrze zorganizowane. Dlatego można mieć różne pomysły na podróż do tego kraju – nic nie stoi na przeszkodzie, aby wygrzewać się na złotych piaskach, ale równie dobrze można przemierzać starożytne trasy, a także udać się w góry Atlas. Nie ma również problemów z dostaniem się do tego kraju – z Polski kursują do niego liczne linie lotnicze. Jeśli zdecydujesz się na podróż, o tym, jak dolecieć do Maroka dowiesz się dzięki serwisowi Fru, który gromadzi oferty tanich lotów. To wygodne rozwiązanie, jeśli jedzie się na wycieczkę indywidualną. Z Polski można udać się do Fezu, Marakeszu, Nador, Rabatu lub Tangaru. Podniebna podróż nie jest droga – ceny za bilety to nawet mniej niż 300 PLN w obie strony, jednak trzeba liczyć się z tym, że po drodze czeka pasażera przesiadka – czas oczekiwania na drugi samolot może wynosić nawet więcej niż 10 godzin, należy więc uzbroić się w cierpliwość, zważywszy jednak na to, ile zaoszczędza się na takim locie, skórka warta jest wyprawki.

Piękne krajobrazy, złote plaże, ciepłe morze, wielowiekowa kultura, liczne zabytki i jedyne w swoim rodzaju, oferowane przez Maroko kosmetyki to główne powody, dla których warto udać się do tego kraju!