Zakupy internetowe stają się coraz bardziej powszechne. O ile większość osób nie ma problemów z wybraniem dla siebie odpowiednich ubrań, kłopotliwe stają się buty, a raczej to, w jaki sposób kupić je na odległość. Jest na szczęście kilka wskazówek, dzięki którym łatwiej będzie je zamówić. Jak więc kupować buty przez Internet?

Gdzie szukać butów przez Internet?

Stron internetowych z butami nie brakuje, jednak lepiej nie decydować się na pierwszą lepszą. Warto wybrać taką, gdzie znajdziemy wiele dostępnych rozmiarów obuwia i będzie możliwość zwrotu (najlepiej bezpłatnego) lub wymiany. Istotny jest także wygląd takiej strony, ale i jej użyteczność. Na domodi.pl/buty/buty-damskie kupowanie butów przez Internet jest czynnością intuicyjną, ponieważ są one uszeregowane pod względem rodzajów, rozmiarów, marek, cen, a nawet kolorów, zatem łatwo wybrać model, który będzie dla nas odpowiedni.

Kupowanie butów przez Internet a wybór rozmiaru

Rozmiar to kwestia, która budzi wiele wątpliwości podczas kupowania butów przez Internet. Nie pomaga też fakt, że rozmiarówki w wielu sklepach obuwniczych mogą różnić się między sobą. Nie ma co liczyć na to, że jeśli 99% naszych butów to rozmiar 38, tak będzie też z modelem znalezionym w Internecie. Chcąc uniknąć zwrotów lub kłopotliwych wymian, lepiej dobrze zmierzyć stopę i zapoznać się ze szczegółowymi rozmiarami, które powinny być dostępne na stronie z butami.

Buty przez Internet – jak zmierzyć stopę?

Odpowiednie zmierzenie stopy jest banalnie proste. Wystarczy stanąć bosą lub ubraną w skarpetkę stopą na kartce papieru A4. Następnie obrysować jej kształt długopisem lub flamastrem. Potem należy zmierzyć odległość między dużym palcem a końcem pięty. Do uzyskanego wyniku trzeba dodać od 0,5 do 1 cm. Warto pamiętać o tym, że nasze stopy zmieniają się w ciągu dnia, głównie chodzi tu o szerokość. Wieczorem lub po jakimś wysiłku mogą one puchnąć, a to zmieni wymiary. Najlepiej więc mierzyć stopy rano, kiedy jesteśmy wypoczęci.

Jak wybrać model butów przez Internet?

Wszystko zależy od naszych potrzeb. Model poszukiwanego obuwia może mieć jednak wpływ na rozmiar obuwia. Tak jest w przypadku obuwia letniego, czyli sandałów i klapek. One powinny przylegać do stopy, więc podając rozmiar nie ma konieczności dodawania centymetrów tak na wszelki wypadek.

Inaczej jest w przypadku butów zimowych. Niektórzy nawet celowo decydują się na wybór obuwia większego o jeden rozmiar. Spokojnie można sobie na to pozwolić w takich zabudowanych butach, bowiem należy wziąć pod uwagę fakt, że zimą mogą być konieczne grube skarpetki, które nie będą uciskały stopy i zwyczajnie zmieszczą się w butach.

Dlaczego warto kupować buty przez Internet?

Wiele kobiet broni się przed kupowaniem butów przez Internet, głównie z powodu kłopotliwego ustalenia rozmiaru. Takie zakupy online niosą jednak wiele korzyści. W sieci można znaleźć więcej modeli obuwia niż w sklepach stacjonarnych. Ponadto, często są one tańsze i, co najważniejsze, łatwiej znaleźć różne rozmiary, co bywa problemem w przypadku zakupów w sklepach tradycyjnych.