Nieodpowiednio dobrane ubranka dla dzieci, a ponadto stosowanie zwykłych proszków i płynów do prania może zwiększyć ryzyko alergii skórnych. W jaki sposób powinniśmy zadbać o odzież, aby była bezpieczna dla malucha?

W sprzedaży możemy znaleźć dzisiaj bardzo wiele różnych ubranek dziecięcych. Kupimy je w popularnych sklepach sieciowych, małych sklepikach z odzieżą, także w różnych sklepach internetowych, które przesyłki dostarczają bezpośrednio do domu przez kuriera lub pocztę. Co więcej, dużym zainteresowaniem cieszą się ubranka używane – znacznie tańsze od nowych. Możemy kupować je na portalach ogłoszeniowych, aukcyjnych, również przez serwisy społecznościowe.

 

Wybór jest bardzo duży. Możemy kupić kolorowe body i śpioszki, kaftaniki, spodenki, piżamki, również skarpetki, koszulki czy szlafroki dziecięce, aby wspomnieć tylko o kilku rodzajach ubranek. Dzięki wielu ciekawym wzorom możemy skompletować wyprawkę dla niemowlaka bardzo łatwo.

 

Jednak nie każdy rodzic pamięta o tym, by zakupione ubranka wyprać przed pierwszym użyciem – dotyczy to także ubranek używanych. Dlaczego to takie ważne? Chociaż ubranka mogą wyglądać na czyste, to jednak na włóknach mogą znajdować się różne zanieczyszczenia, na przykład resztki barwników i innych środków chemicznych stosowanych przy wytwarzaniu tkaniny. Ponadto ubranka mogą być zakurzone, a wtedy, gdy były szyte w krajach azjatyckich, mogą być dodatkowo pokryte impregnatami zabezpieczającymi przed niszczenie. Wobec tego powinniśmy uprać je po zakupie.

 

Do prania ubranek dziecięcych powinniśmy wybrać detergenty delikatne. Teraz w sklepach możemy kupić specjalne płyny do prania dla najmłodszych, które nie zawierają dużych ilości drażniących składników. Po wypraniu możemy też wyprasować ubranka, aby w ten sposób zabić wszystkie drobnoustroje, które mogą znajdować się na tkaninie.

 

Zatem jeżeli kupujesz ubranka dziecięce, pamiętaj o tym, jak ważne jest ich wcześniejsze wypranie. To w szczególności ważne dla niemowląt, których skóra jest najbardziej narażona na podrażnienia i alergie.