Drzewa i krzewy iglaste są bardzo wdzięczne i mają to do siebie, że w wielu przypadkach potrafią być zielone przez cały rok. Dodatkowo nie potrzebują wcale tak wiele uwagi. Wystarczy jedynie odpowiedni nawóz, trochę wody i po kłopocie.

Nawożenie iglaków to jeden z podstawowych zabiegów pielęgnacyjnych, o którym nie należy zapominać. Wraz ze sklepem Rolmarket.pl, w którym zakupimy doniczki technorattanowe, nawozy do iglaków i agrowłókninę na chwasty, podpowiadamy jak należycie zadbać o nasze iglaki.

Kiedy i jak sadzić iglaki w ogrodzie

Drzewa i krzewy iglaste są bardzo popularne i chętnie sadzone we wszystkich ogrodach. Trudno się temu dziwić! Te rośliny są proste w uprawie i wymagają minimum uwagi. Właściwie wystarczy je podlać od czasu do czasu i nie zapominać o odpowiednim nawozie, przynajmniej dwa razy w roku.

Jeżeli i Wy chcecie cieszyć się zielonymi iglakami niemal przez cały rok, nie ma nic prostszego. Wystarczy udać się do pobliskiej szkółki, w której zakupimy nasze sadzonki, a następnie zadbamy o kilka rzeczy. Po pierwsze, nasze rośliny będzie trzeba gdzieś posadzić. Odpowiednio wybieraj miejsce, ponieważ iglaki wręcz nienawidzą przesadzania! Pamiętaj przy tym, że poszczególne gatunki tych roślin różnią się od siebie tempem wzrostu, pokrojem i wymaganiami siedliskowymi. W związku z tym należy dobierać inne rośliny na żywopłot, a inne do posadzenia na przykład wokół oczka wodnego. Iglaki wymagają też rzadkiego, ale obfitego podlewania. Nie wolno zapominać też o nawożeniu! Najlepiej robić to dwa razy w roku – w sezonie wiosennym i jesiennym.

Jak prawidłowo nawozić iglaki?

Aby zapewnić iglakom optymalne warunki wzrostu, musimy dostarczyć im niezbędnych składników odżywczych. Woda to nie wszystko, a roślina na suchej glebie też nie urośnie! Jak już wspominaliśmy, iglaki powinny być nawożone co najmniej dwa razy w roku, wiosną i jesienią. O czym warto pamiętać?

Pierwsze nawożenie można już zacząć na przełomie marca i kwietnia. Właściwie to można zacząć przygotowania jak tylko zrobi się cieplej po zimie, a mrozy odpuszczą. Przy odżywianiu roślin na wiosnę sprawdzają się zarówno nawozy granulowane, jak i nawozy płynne, czyli doglebowe, które znajdziemy na przykład w sklepie Rolmarket.pl. Przyczynią się one do intensywnego wzrostu naszych iglaków i zmniejszą przebarwienia igieł zimą. Dodatkowo nawozy do iglaków utrzymują niskie pH gleby, która jest niezbędne dla większości roślin z tego gatunku.

Tak odżywione rośliny bez trudu powinny przeczekać do jesieni. Wtedy z kolei warto zadbać o nawozy bogate w potas oraz fosfor. W ten sposób rośliny staną się bardziej odporne na niskie temperatury a nawet mrozy.