Nigdy nie używałaś bazy pod makijaż i jesteś przekonana, że to tylko zbędny wydatek? Jeśli Twój makijaż nigdy nie wytrzymuje całego dnia, cera ma tendencje do przetłuszczania i świecenia to z pewnością powinnaś odrzucić swoje przekonania i wypróbować bazy pod makijaż. Oto kilka powodów, dla których warto dodać ten produkt do codziennego makijażu.

Utrwalenie i wygładzenie

Głównym i najważniejszym zadaniem bazy jest przedłużenie trwałości makijażu. Baza nałożona jako pierwsza stanowi barierę pomiędzy skórą twarzy a resztą kosmetyków do makijażu, pozwala na ich równomierne rozprowadzenie i zapobiega szybkiemu ścieraniu, rolowaniu czy spływaniu. Baza przeważnie wypełnia niewielkie zmarszczki i pory, dzięki czemu skóra wygląda na młodszą i gładszą. Nałożone na nią kosmetyki rozprowadzają się łatwiej i dłużej możesz cieszyć się idealnym makijażem. Niektóre bazy są zupełnie wystarczające i mogą zastąpić całkowicie podkład czy puder, szczególnie latem.

Bazy pod makijaż powinniśmy używać w każdym wieku, nie ma znaczenia czy Twoja cera jest już dojrzała i zaczynają pojawia się pierwsze zmarszczki czy cieszysz się jeszcze młodą i nieskazitelną skórą twarzy.

Matowienie lub rozświetlenie

Zależnie od potrzeb możesz używać bazy, która dodatkowo zmatowi tłustą cerę lub bazy rozświetlającej, dzięki której nawet zmęczona i poszarzała cera będzie prezentować się dobrze. Pamiętaj aby używać raczej lekkich baz, które nie będą tworzyły maski na Twojej twarzy i zatykały porów. Nie nakładaj też zbyt dużej warstwy bazy – warto poświęcić chwilę na równomierne i dokładne nałożenie produktu. Unikaj tych baz, których głównym składem jest silikon, tworzą one nieprzepuszczalną warstwę sprzyjającą powstawaniu niedoskonałości.

Dobierz odpowiedni rodzaj bazy, najlepiej dopytać kompetentnej osoby w drogerii jaką powinnaś wybrać.Dostępne na rynku są bazy glicerynowe, żelowe, zastygające, olejowe, z dodatkiem krzemionki czy silikonowe. Jeśli cierpisz na permanentnie wysuszającą się skórę, dobierz bazę, która dodatkowo ją nawilży. Jeśli z kolei Twoja cera ma tendencje do wysuszania wybierz ten produkt, który unormuje produkcję sebum.

Ujednolicenie i skorygowanie

Bazy pod makijaż mogą nie tylko znacząco przedłużać trwałość innych kosmetyków oraz przygotowywać skórę do ich użycia ale również odpowiednio korygować niedoskonałości skóry. Zależnie od problemów z jakimi się borykasz możesz wybrać bazy w odpowiednim kolorze. Baza fioletowa tuszuje żółte odcienie skóry, a baza zielona pozwoli Ci na zakrycie czerwonych plam i przebarwień.

Masz problem z pękającymi naczynkami? Zakryjesz je bazą w odcieniu miętowym. Bladą i szarą cerę najlepiej zneutralizować brzoskwiniowymi bazami, a sińce pod oczami morelowymi. Dostępne są również bazy niebieskie , które ratują przy ogólnie zaczerwienionej cerze oraz bazy białe – rozświetlające skórę twarzy. Mając tę wiedzę możesz dobrać odpowiednią bazę, która wstępnie zakryje wszystkie niedoskonałości, a z dodatkiem podkładu lub pudru będzie stanowić idealny makijaż twarzy. Tego typu produktów możesz szukać np. tutaj: https://tagomago.pl/collections/makijaz-bazy .