Po pracy często marzysz o tym, aby zatopić się w miękkim i głębokim fotelu i zrelaksować się po ciężkim dniu? W takim przypadku salony meblowe mają dla ciebie wiele interesujących propozycji. Na co warto się zdecydować?

Na fotelu wypoczynkowym można oglądać telewizję, czytać książki, przeglądać internet. Można też uciąć sobie krótką drzemkę. To mebel, który przyda się w każdym salonie – nawet tam, gdzie do dyspozycji mamy już wygodną kanapę czy narożnik.

W sklepach możemy znaleźć różne fotele wypoczynkowe – podpowiadamy, jaki mebel sprawdzi się najlepiej wtedy, gdy poszukujemy wyjątkowego relaksu.

Komfort przede wszystkim

Najlepszy fotel wypoczynkowy to taki, który daje nam uczucie wspaniałego komfortu. To zależy z kolei od jego konstrukcji. Najlepiej, aby fotel był głębszy i szerszy, co pozwoli nam na zatopienie się w nim i przybranie wygodnej pozycji. W tej roli świetnie sprawdzają się modne teraz fotele uszaki, które mają szerokie zagłówki.

Także dla pełnej satysfakcji z wypoczynku powinniśmy zwrócić uwagę na materiały wykorzystane do wykonania fotela. Twarda pianka albo jej niewystarczająca ilość sprawią, że fotel nie będzie zapewniał optymalnego komfortu. Najlepszym wyborem będzie fotel wypoczynkowy posiadający oddzielną poduszkę na siedzisku.

Nie zapominajmy również o jeszcze jednym ważnym elemencie, a mianowicie o podłokietnikach – przydadzą się nie tylko jako podparcie dla łokci, ale również możemy przełożyć przez nie nogi, gdy chcemy przybrać półleżącą pozycję. W sprzedaży znajdziemy też fotele z dodatkowymi pufami pod nogi oraz modele rozkładane.

 

Tkanina lepsza od skóry

Chociaż skórzane fotele wypoczynkowe wyglądają naprawdę elegancko i mogą dodać wnętrzu prestiżu, to jednak nie są zbyt wygodne. Skóra, zarówno ta naturalna, jak i ekologiczna, jest chłodna w dotyku, a także klei się do ciała, gdy temperatury są wyższe.

Zamiast fotela skórzanego warto postawić na model obity tkaniną. Do wyboru mamy wiele różnych wykończeń, na przykład modny obecnie welur lub aksamit czy też uniwersalne tkaniny o plecionej fakturze. Tkanina nie wymaga również specjalnej pielęgnacji i w razie zabrudzeń możemy ją prać.