Wiele małżeństw ignoruje symptomy, które w dalszej perspektywie dążą do podjęcia kroków na sali rozpraw. Adwokat nie jest od terapii małżeńskiej i rozwiązywania konfliktów mających na celu uniknięcie rozwodu. Wiele osób przychodzi po pomoc za wcześnie lub zgłasza się za późno. Kiedy zatem jest właściwa pora na poszukanie adwokata od rozwodu, który pomoże przejść przez batalię sądową?

Adwokat nie jest terapeutą od spraw małżeńskich

Na początek warto zaznaczyć, jaka jest rola adwokata w procesie rozwodowym. Specjalista ma za zadanie pomóc w osiągnięciu zamierzonego celu, jakim jest wyegzekwowanie rozpadu małżeństwa zgodnie z oczekiwaniami, ustaleniu podziału majątku, czy opieki nad małoletnimi dziećmi. Wiele osób zgłasza się po pomoc prawną, ponieważ nie wie jak poradzić sobie z problemami małżeńskimi. Jeśli decyzja o rozwodzie nie została podjęta przed wejściem do kancelarii prawnej, to prawdopodobnie małżonek chce ratować swoje małżeństwo, tylko nie wie w jaki sposób. Adwokat czy radca prawny nie jest terapeutą, dlatego jedyne, co może poradzić to złożenie pozwu rozwodowego.

Podobna sytuacja dotyczy mediacji. Pomoc ta ma na celu osiągnięcie określonych konkluzji, które są satysfakcjonujące dla obu stron. Zdarza się, że w wyniku pomoc profesjonalnego mediatora małżonkowie dochodzą do wniosku, że ich roszczenia były nacechowane negatywnymi emocjami i ostatecznie odstępują od rozwodu, ale sytuacje te są zazwyczaj jednostkowe. Mediacje pomagają w rozwiązaniu konfliktów, których istota wpływa na rozwiązanie małżeństwa. Dzięki pozasądowemu rozwiązaniu sporu między małżonkami można uniknąć niesatysfakcjonującego podziału majątku lub opieki nad małoletnimi dziećmi.

Gdzie szukać dobrego adwokata od rozwodów?

Nie każdy ma znajomości w branży prawniczej lub dzieli podobne doświadczenia z bliskimi, dlatego nie zawsze uda nam się znaleźć specjalistę z tak zwanego polecenia. Nie oznacza to jednak, że należy zaprzestać poszukiwań. Adwokat jest potrzebny nie tylko na sali rozpraw, ale i podczas załatwiania wszelkich formalności, które dla laika nie będą prostą sprawą, zatem motywacja w poszukiwaniu specjalisty diametralnie wzrasta.

Internet to kopalnia specjalistów z doświadczeniem merytorycznym i praktycznym. Nie ma zatem przeciwwskazań, by rozpocząć internetowy research w wyszukiwarce Google. Podczas weryfikacji warto kierować się nie tylko cenami czy lokalizacją, ale przede wszystkim doświadczeniem prawnika w zakresie prawa rodzinnego i spraw rozwodowych. Jeśli adwokat specjalizuje się w tym obszarze, to z pewnością znajdzie korzystne rozwiązanie, by małżonek mógł osiągnąć zamierzony cel. Nie bez znaczenia pozostają opinię na temat usług kancelarii prawnej, które w świecie wirtualnym są jednym z kluczowych elementów weryfikacyjnych. W zakresie ustalenia kompetencji i zaangażowania z pewnością pomocy będzie regularnie prowadzony blog firmowy, udzielanie się na branżowych konferencjach lub rzetelnie prowadzony Fanpage w mediach społecznościowych.

Wiele osób poszukuje informacji zwrotnych poprzez fora i porady online. W przypadku ustalenia informacji dotyczących formalności internetowe porady prawne są zadane, natomiast przy indywidualnych sprawach nieoceniona pozostaje konsultacja osobista, ponieważ każda sprawa jest inna i wymaga indywidualnego podejścia.

Artykuł został przygotowany przez firmę Kancelaria Adwokacka Edyta Wojciechowska która specjalizuje się w sprawach rozwodowych.