Współczesna medycyna estetyczna dąży do przeprowadzania zabiegów, które będą korzystały jedynie z naturalnych preparatów. Jednak wciąż są bardzo popularne terapie wykorzystujące np. kwasy.

Jednym z takich zabiegów jest wypełniacz. Specjaliści z warszawskiej Kliniki Miracki wskazują na jego cenne właściwości oraz bardzo satysfakcjonujące efekty. Zabiegi z wypełniaczem są odmianą mezoterapii. Wstrzykiwany pod skórę preparat to czysty wypełniacz (kwas hialuronowy), który gruntownie nawilża i regeneruje skórę. Do największych zalet zabiegu należy zaliczyć:

 • szybkość,
 • bezbolesność,
 • wysoką skuteczność,
 • niską inwazyjność,
 • gruntowną rewitalizację skóry,
 • przywrócenie skórze młodzieńczego blasku i sprężystości,
 • odnowę skóry wysuszonej po zimowych, mroźnych miesiącach lub nadwyrężonej przebywaniem w klimatyzowanych, suchych pomieszczeniach.

Kwas hialuronowy zawarty w wypełniaczu

Kwas hialuronowy jest naturalną substancją, która występuje w naszym organizmie. Odpowiada za odpowiednie nawilżenie i ujędrnienie skóry. Jego działanie opiera się na wiązaniu włókien kolagenowych oraz wiązania cząsteczek wody. Niestety wraz z wiekiem ilość kwasu maleje, a efektem tego jest między innymi proces starzenia się skóry. Na utratę kwasu hialuronowego są narażone kobiety po 25. roku życia oraz te, które w krótkim czasie bardzo schudły. Na szczęście kwas hialuronowy można wytworzyć za pomocą metod biotechnologicznych. Jest to substancja, która od dawna cieszy się bardzo dużą popularnością w wielu zabiegach medycyny estetycznej. Jest preparatem bezpiecznym i wyjątkowo skutecznym w walce o piękną skórę.

Jak wygląda zabieg z podaniem wypełniacza?

Terapia rozpoczyna się od konsultacji z lekarzem, podczas której jest omawiany plan leczenie. W trakcie rozmowy są również wykluczane przeciwwskazania do leczenia. Do stałych przeciwwskazań należą:

 • uczulenie na wypełniacz,
 • choroby autoimmunologiczne,
 • cukrzyca,
 • tendencja do powstawania bliznowców,
 • aktywne zakażenie w okolicy zabiegu,
 • zaburzenia krzepliwości krwi,
 • ciąża i karmienie piersią.

Jeśli lekarz zakwalifikuje Pacjenta do zabiegu, rozpoczyna się właściwy etap terapii. Za pomocą bardzo cienkiej igły lub kaniuli pod skórę jest podawany preparat. Wrażliwsi Pacjenci mogą liczyć na krem znieczulający, aby zabieg przebiegł w komfortowej atmosferze. Procedura wstrzykiwania wypełniacza jest bardzo krótka (trwa około 20 minut) i po zabiegu można od razu wrócić do domu. Skutki uboczne w postaci siniaków pojawiają się bardzo rzadko i znikają same. Aby pomóc swojej skórze w osiągnięciu szybszych efektów, należy pić dużo wody.

Dla kogo jest przeznaczony wypełniacz?

Wypełniacz zwykle jest polecany osobom, których skóra jest bardzo wysuszona, np. przez działanie promieni słonecznych lub klimatyzacji. Wypełniaczem poprawia się wygląd skóry niemal każdego obszaru ciała. Każda osoba, która czuje, że jej skóra potrzebuje zregenerowania oraz odmłodzenia, może śmiało zapisać się na zabieg z wypełniaczem. Podanie preparatu z kwasem hialuronowym często jest proponowane osobom, które przeszły terapię laserową. Wypełniacz dogłębnie nawilża skórę, a niestety nie potrafią tego zrobić lasery. Lekarze z Kliniki Miracki zauważają, że na zabieg z wypełniaczem najczęściej decydują się osoby po 45. roku życia. Faktycznie jest to czas, w którym skóra traci swój blask i swoją jędrność. Nie oznacza to jednak, że z zabiegu nie mogą skorzystać młodsze osoby.

Więcej informacji o zabiegu z wypełniaczem znajdziesz na stronie: https://klinikamiracki.pl/rewitalizacja-skory-wypelniacz/