Twoja strefa intymna po porodzie nie chce wrócić do dawnej formy? Nie odczuwasz też już takiej satysfakcji z seksu jak kiedyś? Możliwe, że potrzebujesz pomocy z zakresu ginekologii estetycznej. Przeczytaj, na czym polega jeden z najmniej inwazyjnych i bardzo efektywnych zabiegów, którego celem jest rehabilitacja poporodowa oraz leczenie wysiłkowego nietrzymania moczu.

Regeneracja pochwy po porodzie i inne zastosowania HIFU Ultravera

Terapia HIFU Ultravera została stworzona specjalnie z myślą o kobietach, które odczuwają dyskomfort w miejscach intymnych, spowodowany utratą elastyczności pochwy. Celem technologii HIFU w przypadku tego zabiegu jest rewitalizacja kobiecych miejsc intymnych i złagodzenie problemów z nietrzymaniem moczu czy brakiem satysfakcji z seksu. 
Na zabieg HIFU miejsc intymnych mogą zdecydować się kobiety, które:

  • potrzebują poporodowej rehabilitacja tkanek pochwy – przywrócenia jej prawidłowej wielkości i elastyczności ścianek,
  • mają problem z wysiłkowym nietrzymaniu moczu w stopniu łagodnym,
  • cierpią na utratę jędrności tkanek pochwy w okresie menopauzalnym.

Dlaczego warto zdecydować się na lifting pochwy?

Jak zapewniają eksperci z bydgoskiej i częstochowskiej Bieńkowscy Clinic, zabieg HIFU Ultravera jest w pełni bezpieczny, ponieważ nie uszkadza nabłonka pochwy. To zabieg ambulatoryjny, po którym od razu można wrócić do codziennie wykonywanych czynności, a nawet współżycia.


Zalety regeneracji pochwy metodą HIFU Ultravera:

  • odmłodzenie miejsc intymnych – rozwiązuje intymne problemy kobiet, zwiększając jędrność i elastyczność wnętrza pochwy,
  • dodatkowe efekty – poza zwężeniem ścianek pochwy pomaga również w łagodzeniu objawów wysiłkowego nietrzymania moczu,
  • szybki zabieg – wystarczy wziąć jeden wolny dzień w pracy,
  • bezpieczeństwo – stymuluje tkankę pochwy do regeneracji, ale jej nie uszkadza, nie powoduje krwawienia,
  • wysoka skuteczność – wyższa niż w przypadku zabiegów laserowych,
  • bezbolesna procedura – nie wymaga nawet użycia znieczulenia,
  • technologia sprawdzona w praktyce – efekty kliniczne technologii HIFU zostały udowodnione podczas licznych zabiegów zakończonych sukcesem w klinikach medycyny estetycznej na całym świecie.

Zabieg HIFU miejsc intymnych

Zabieg HIFU miejsc intymnych wykorzystuje wiązkę zogniskowanej fali ultradźwiękowej. Pod wpływem wywołanego przez ultradźwięki impulsu energetycznego indukowane są zmiany w tkankach pochwy. W zależności od użytej głowicy, urządzenie HIFU Ultravera umożliwia dotarcie do różnych głębokości ściany pochwy – od 1,5 do 4,5 mm. Impulsy mogą nawet dotrzeć do mięśni, dzięki czemu je wzmacniają i likwidują takie problemy, jak mało zaawansowane nietrzymanie moczu czy luźność pochwy. Zabieg skutecznie ujędrnia wewnętrzne ścianki pochwy i zawęża jej średnicę, dzięki czemu przywraca też satysfakcję z życia seksualnego.

Jak wygląda zabieg HIFU Ultravera?

Zabieg trwa około 30-40 minut, a czasem nawet krócej. Jest bezpieczny i nie wymaga znieczulenia. Polega na zastosowaniu specjalnej głowicy o ergonomicznym kształcie – dopasowanym anatomicznie do kształtu pochwy. Urządzenie wysyła impulsy na odpowiednią głębokość, w wyniku których po zabiegu następuje przebudowa tkanki, która trwa przez kilka-kilkadziesiąt dni po zakończeniu kuracji. Po tym czasie można obserwować ostateczne efekty liftingu pochwy.


Chcesz odpowiednio zadbać o miejsca intymne po porodzie? Dowiedz się więcej na temat ginekologii estetycznej w Bieńkowscy Clinic w Bydgoszczy i Częstochowie